Miroslavst

Kde bylo založeno v roce 1989 politické hnutí Občanské fórum?

Nejlepší odpověď
iceT

Občanské fórum, ve zkratce OF, bylo politické hnutí, které vzniklo dva dny po začátku tzv. „Sametové revoluce“ v Praze jako široká, spontánní platforma občanských nezávislých aktivit. OF odmítalo totalitní komunistický režim. Později se OF orientovalo politicky do pravého středu. Jediným předsedou OF byl od října 1990 zvolen Václav Klaus,[1] který se později stal předsedou ODS, ministrem financí, předsedou vlády, předsedou Poslanecké sněmovny a prezidentem ČR. Na Slovensku obdobnou roli hrálo hnutí Verejnosť proti násiliu (VPN).

Další odpovědi
Drap

Kéž by založeno nebylo............