Mirdas

Kde byla chyba při útěku J.Kájinka z Mírovské věznice ?

Nemá asi cenu zde řešit Jiřího Kájinka zda je vinen, či nikoliv.
Ovšem dnes mne více zajímá jak se mu mohlo podařit v roce 2000 utéci z nápravného zařízení v Mírově o kterém se do té doby hovořilo jako o nemožném, aby odtud kdoliv utekl.
Bylo to nedodržením bezpečnostních zásad a podcenění situce dozorců, shoda okolností, dokonalá příprava nebo něco jiného?
A jaké opatření se následně uskutečnili a vyvodili se i kázenské tresty a u koho ?

Odpovědi
jirkajirka

Rozumné uvažování a fyzická zdatnost Jirky.V každé společnosti se nějaká chyba najde.V podstatě různé předpisy a zákony jsou jen reakce na různé chyby lidí.

mobenobel

zkorumpovaná vláda a blbý nevěřící lidi,policie,stát,práv­níci za to můžou, jistě v tom mají prsty taky… je v tom určitě zakopaný pes!

mosoj

Je třeba vznést dotaz na ředitelství věznic a arestů.