bobánek

Kde byl vyroben první mobilní telefon?A jaká to byla značka?

Doplňuji:
A v Evropě?

Nejlepší odpověď
ten který je

1983 – Motorola USA

Další odpovědi
Barkas

První hovor byl uskutečněn v roce 1973 s prototypem mobilního telefonu Motorola Dyna-TAC. V roce 1983 začal být mobil Motorola DynaTAC 8000× prodávan i veřejnosti, a to za cenu 3995 dolarů.

B.

Marsyas

To sice nevím, ale pamatuji si, jak přinesl k nám známý jeden z prvních mobilních telefonů a my se celý večer hádali, že se něco takovýho nemůže chytnout a že o tom za půl roku nebude vědět vůbec nikdo…