VampGirl

Kde bych se mohla naučit bojovat s holí?

Ráda bych se naučila bojovat s holí. Nevíte někdo o nějaké stránce, kde jsou třeba popsány základní kroky nebo tak? Nebo neznáte někdo nějaké bojové umění, jehož součástí je boj s holí? Děkuju moc.

Nejlepší odpověď
ten který je

Něco jsem našel a od toho by se mělo dohledat něco bližšího.
P.S.Vy až budete v důchodu,tak se v Lídlu neztratíte.;-)
http://www.in­diavideo.org/czech/ke­rala/arts/mar­tial-art/kalarippa­yattu/use-of-stick-in-kalarippayattu-235.php

Další odpovědi
BandiOl

Nejjednodušší bude asi aikido. Tam trénují i s holí „jo“. Případně se můžete přihlásit na některý z dynamických čínských stylů wushu, tam se to v rámci komplexního systému také trénuje. Přímo japonské umění se zbraněmi se nazývá „kobudo“. Pak mě napadá jěště kendó, iaidó, kendžutsu.
Napište mi odkud jste a zkusím Vám něco zjistit. Můj e-mail je: bandiol@tiscali.cz
Doplňuji:
zapomněl jsem kali, escrima,…