Kde bych se mohl poradit s někým,kdo zná právní vztahy,které se týkají poskytování internetu,fakturace a komunikace ?

Můj známý,který pracoval pro místního poskytovatele internetu mě připojil k netu přes wi-fi a měsíčně jsem jemu osobně platilpopla
Doplňuji:
Po odstěhování známého jsem chtěl upravit rychlost netu,ale kontakt na poskytovatele jsem nikde nenašel.Na moje maily nikdo neodpovídal,telefon nikdo nebral a sídlo firmy bylo dle mapy uprostřed křižovatky.Vzhledem k tomu jsem přestal platit poplatky a net po čase byl vypnutý.Ale dodnes mi chodí na můj mail upomínky kolik dlužím (je to přes 10 000kč),přitom s tímto poskytovatelem nemám podepsanou žádnou smlouvu.Nevím co mám už dělat.Děkuji za odpovědi.

Odpovědi:

Dopiš, prosím, do diskuze, v čem je problém. Z toho, cos tu napsal, je jasné, že problémy máš. Jasné není jaké.

Stříbrný

Kontaktujte známého, jehož prostřednictvím jste pravděpodobně na černo sdílel připojení k internetu, aby Vám pomohl záležitost dořešit. Smlouvu s poskytovatelem připojení uzavřel on, on by ji měl i ukončit.

Od věci by nebylo obrátit se s veškerými podklady na právníka.

Bronzový

Spotřebitel není povinen platit za neobjednané služby. Poskytovatel může škodu vymáhat po bývalém zaměstnanci. Nicméně i na tebe by se určitě nějaký paragraf našel.
Stále doufám, že se nepoctivost ještě nevyplácí.

Diskuze k otázce

frank

Pro Hamona : Jsem poctivý starý chlap,je mi 70 let, V té době před lety jsem začínal s PC a o internetu a jeho připojení jsem nevěděl zhola nic.Jako laik jsem vůbec nevěděl,že soused dělá něco nepoctivého. Tečka

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.