T3NY

Kde budu platit daně?

Pokud budu mít mateřskou firmu přihlášenou v daňových rájích a třeba 2 firmy které vlastní mateřská firma hlášené v ČR, kde budu platit daně?

Nejlepší odpověď
anonym

Firmy, které mají sídlo v Česku, platí daně podle českých zákonů a v Česku.
Firmy, které mají sídlo v jiném státě, (ne)platí daně podle tamních zákonů a tam.

Další odpovědi
da ny

Rusky mluvící občané v našem kraji přemisťují sídla firem pravidelně do různých zemí. Firmám se po určité době mění část názvu (zanikne a založí se nová ).
Američané si předávají velký podnik – změna majitele.
Daně tedy neplatí nikde.. 😉

McArthur

Musíte si prostudovat českou legislativu a mezinárodní smlouvy. Pokud bude firma sídlící v daňovém ráji působit jen v České republice a Česká republika bude mít s takovým daňovým rájem uzavřenu mezinárodní smlouvu řešící placení daní, musíte se přizpůsobit. Klidně se může stát, že budete platit daně jak v České republice, tak v daňovém ráji. Než začnete zakládat po světě firmy, poraďte se s daňovým poradcem.

Pepa25

Nelze takto obecně říct. Poplatníkem určitých daní v ČR se může stát i zahraniční firma (daňový nerezident).