mosoj

Kde berou zvířata intuici ?

Je známo a prokázáno, že zvířata vytuší hrozicí nebezpečí nejdříve.
Jak to poznají ?

Nejlepší odpověď
annas

Výsledky odhadu a předtuch zvířat jsou obdivuhodné. Geofyzikové vysvětlují schopnosti tak, že zvířata mají jemnější smysly než lidé.

Např. Krátce před zemětřesením se země nachází pod silným napětím a dochází k prvním trhlinám. Tyto otřesy však nezachytí ani velice citlivé měřící přístroje. Zvířata vibrace cítí.

http://svet-zvirat.magazin-chovatelstvi.cz/in­tuice-zvirat.c007078.html
Doplňuji:
Zatímco člověk potřebuje k hrozícímu nebezpečí radary, satelity a jiné přístroje, zvířata si vystačí se smysly, které jim dala příroda, a to „šestý smysl“. Mají mimořádně vyvinutý sluch, ale i další smysly, které jim umožňují vnímat zemské vibrace daleko dříve, než je schopen zachytit člověk. Například SLONI mají schopnost už 3 hodiny před katastofou odejít do bezpečné vzdálenosti. Vnímají i dlouhovlnné zvuky a mohou tak zachytit seizmické vlnění. Podobně jsou na tom i menší tvorové, např. drobní hlodavci.
http://www.magazin-helena.estran­ky.cz/clanky/pri­roda-a-zvirata/zvireci-predtuchy.html

I my jsme měli kdysi svůj šestý smysl. Bohužel jsme o něj přišli, protože jsme ho přestali používat.

Další odpovědi
beer

V genetické výbavě.
To, co člověk zdegenerovaný a moudrý dávno ztratil, zvířata ještě mají. Každé sice jinak – podle potřeby, ale mají.

Pájo

Mají citlivější smysly. Většina z nich má velice citlivý čich a sluch.