Kde bere peníze Evropská unie, aby mohla poskytovat dotace?

Nejlepší odpověď
mosoj

Jednoduše řečeno, nejdřív tam něco dáme abychom potom něco dostali.

Další odpovědi
kapka

Jednoduše řečeno, ty bohatší státy finančně podporují ty chudší.
Doplňuji:
Učebnice občanské výchovy z roku 2008: Přehled vybraných důsledků vstupu ČR do EU: Vybrala jsem jen to kolem financí –1) Přístup ČR k značnému objemu finančních prostředků v rámci politiky hospodářské a sociální soudržnosti EU.
2)Placení členských příspěvků ve výši přibližně 1,3% českého hrubého domácího produktu ročně

  1. Finanční podpora regionů ČR ze strukturálních fondů EU

led

Laicky povedané,
ak bude väčšia rodina žiť z jedného priemerného platu, na auto sa nezmôže.
Ak však budú všetci práceschopní zarábať a časť prijmu vložia do spoločnej kasy, na to auto si našetria…

venkovan

Dotace jsou složeny z členských příspěvků států Evropské unie, které přesáhly určitou hladinu, respektive poměru hrubého domácího produktu k ostatním zemím EU.
V současné době prakticky co tam dáme, to se vrátí v dotacích, po roce 2013 poměr dotací již bude v náš neprospěch.
Navíc zřejmě přistoupí další státy jako je Bulharsko, Rumunsko atd., a tak se rychleji dostaneme nad evropský průměr.

jestyk

To jsme se ale sekli co? :DDD Rok 2022 a jsme pořád i s tím posraným rumunskem pod průměrem EU a pořád dostáváme více peněz. Nějak se to dohánění zadrhlo.