kde a kdy bylo podepsáno příměří druhé světové?

kdy a kde bylo podepsáno příměří druhé světové války?
Příměří byli 2 tak zkuste oboje 😉
Kdo má dlouhou chvíli můžete doplnit vhodným obrázkem
Děkuji za pomoc
Doplňuji:
prosím uveďte i čas kdy byli podepsány příměří
mohly byste mi i uvést zdroj odkud jste čerpaly??

Nejlepší odpověď
annas

Kapitulace Německa byla podepsána hned dvakrát

Bezpodmínečnou kapitulaci Německa v Reměši v hlavním stanu vrchního velitele vojsk západních spojenců generála Dwighta D. Eisenhowera 7. května 1945 ve 2:41 hodin podepsal z nařízení Hitlerova nástupce velkoadmirála Dönitze německý generál Alfred Jodl.

Říká se, že v Remeši byl podepsán jen jakýsi přípravný protokol a v Karlshorstu teprve plná kapitulace, nebo naopak, že druhý akt se uskutečnil jen kvůli uspokojení Stalinova ega – Stalin prý nebyl o celé záležitosti informován, a když se vše dozvěděl, trval na podpisu dalšího kapitulačního dokumentu přímo v Berlíně. Celý ceremoniál se tak opakoval o den později ještě jednou, tentokrát s mnohem větší pompou.

http://www.ces­katelevize.cz/ct24/sve­t/14287-kapitulace-nemecka-byla-podepsana-hned-dvakrat/

Za konec války v Evropě se všeobecně považuje kapitulace německých vojsk v květnu 1945. Ta vstoupila v platnost dne 8. května, ve 23:01 hodin středoevropského času, což odpovídalo jedné minutě po půlnoci dne 9. května moskevského času.

http://www.ces­katelevize.cz/ct24/sve­t/14415-den-vitezstvi-v-evrope-skoncila-druha-svetova-valka/

Kapitulace Jappnska. Japonský císař Hirohito oznámil 15. srpna kapitulaci Japonska, která byla oficiálně podepsána 2. září 1945.