fandosaurus

Kde a jak vznikla představa že je mimozemštan šedý ? a má protáhlý obličej , však víte takovej ten klasickej…

Nejlepší odpověď
annas

Něco v anglickém zdroji.

http://en.wiki­pedia.org/wiki/Gre­y_alien

Jedna z informací:
Už ve starém Egyptě se popisují mimozemšťané takto:
Bytost se až podezřele podobá takzvaným šedivcům, malým stvořením s šedou barvou pleti, kteří jsou údajně nejčastějším typem mimozemšťanů, s nimiž se lidé setkávají. Výška útlé, drobné postavy šedivců prý nepřesahuje 120 cm. Hlava je, podle lidských měřítek vzhledem k tělu a končetinám, neúměrně velká. Někteří badatelé se domnívají, že je v ní uložen mozek podstatně větší než lidský.

http://www.matrix-2012.cz/index­.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=1273:mi­mozemane-ve-starem-egypte&catid=62:his­torie&I

Další podoba mimožemšťanů
Malí zelení mužíčci…Možná to zní jako vtip, ale téměř polovina obyvatel západní Evropy a v USA se domnívá, že pokud mimozemšťané existují, vypadají právě takhle. Jak je tedy zřejmé, svou představu o příslušnících jiných civilizací získávají lidé především z béčkových filmů a komiksů.
To známá britská vědkyně Maggie Aderin-Pocock o nich má zcela jinou představu.
Rozhodně prý ale nemají podobu zelených zrůdiček, ale nejspíše se podobají našim medúzám. Velcí jsou asi jako fotbalový míč a jejich tělo, obalené do několika vrstev jakéhosi závoje, je ze silikonu. Na rozdíl od normálních medúz pochopitelně nežijí v moři, ale v atmosféře kolem vesmírných těles, včetně planet, například kolem Jupiteru.

Vzhledem k tomu, že Maggiini mimozemšťané mají vlastně „nelidskou“ formu, máme podle ní pramalou naději se s nimi nějak domluvit. Vědkyně je ostatně přesvědčena, že jejich inteligence je natolik jiná než ta naše, že by to nebylo možné i z tohoto důvodu.

http://procpro­to.cz/zajimavos­ti-a-novinky/jak-vypada-mimozemstan-jako-hloupa-silikonova-meduza/