Pee.Kleo

Každý večer mám noční můry, nevím už co mám dělat. Co by to mohlo znamenat?

Od minulého pátku, nemůžu v noci vůbec spát. Mám neustále noční můry. Přítel jen raději spát domů, protože dva dny za sebou spal po dvou hodinách. Už si nevím rady, přemýšlela jsem i o nějakých práškách na spaní.

Odpovědi
anonym

Nic neber, žádný prášky, pusť si nějakou klidnou hudbu, potichoučku a mysli na moře. Minule jsem to četla, když nejde usnout, má se myslet na moře. Nepij před spaním žádný alkohol, nekuř, brzdi i s vodou, abys nemusela vstvát na záchod. Já mám taky problém se spaním, kamarádka mi zas poradila, abych si vzala nějaký nezajímavý čtení a četla, jen se soustřeď na písmenka, ne na obsah a prostě čti, unaví tě to a ještě víc, když budeš číst na břiše.
Nebo si prostě jen lehni na záda a dýchej, soustřeď se na dýchání, představ si, že při nádechu příjmáš do sebe dobré a při výdechu vyhazuješ zlé, dýchej do břicha, dýchej pomalu, mysli na moře, na jeho barvu…nebo na květinu, jak roste, jak se pomalu rozvíjí, jak se otevírá květ, nebo jak plaveš, velmi pomalu, zkus prostě myslet jen na neutrální věci, nic, co tě nějak vzrušuje, nebo si v duchu v poloze na zádech přeříkávej celé tělo, od prstů na nohách, až po vlasy, vnímej, jak ti proudí tělem teplo.
Nechoď do postele dřív, než máš, nedělej ve své posteli nic jiného, než k čemu je určena, nejez v posteli, nedívej se na tv z postele, jdi tam, jen když víš, že už bys to dala, že už chceš prostě spát. Zafixuj si, že postel je jen na spaní (pokud tam teda není přítel) 🙂 A dohodni se tak i s přítelem, bude to dobré, jen se nesmíš stresovat, už to, že si řekneš, že stejně neusneš stačí k tomu, abys fakt nespala.
Doplňuji:
http://www.you­tube.com/watch?v=0_sI­Ll5moLs
Asi takhle 😁

postcd

zdravotní obtíže žádné nemáš ani tě nepotkalo něco nepříjemného po psychické stránce? Před spánkem prováděj příjemnou a odpočinkovou činnost, nejez těsně před spaním.

mosoj

Divný přítel.

zdepa62

mozna ze si prozivas něco nad cim si lames hlavu a pak se ti o tom zda.skus to vyresit.

bububabu

Je také dost možné, že tě trápí špatné svědomí. Neublížila jsi někomu?…