Avatar uživatele
zistan

Každý koho se ptám řekne že preferuje české výrobky před cenou…

Přoč tedy naše firmy stagnují? Neříkají to proto aby vypadaly jako patrioti?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? suaeda, marci1, kavac před 3758 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Samozřejmě, že stagnují. Velmi mnoho českých výrobců spadlo pod zahraniční majitele. Je velký problém vůbec zjistit, kde byl výrobek vyroben a jestli je český.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzzz

Já se snažím kupovat české, no hlavně se snažím nekupovat polské potraviny.
Bohužel se člověk těžce orientuje, a v těch hypermarketech jsou snad české už jen prodavačky.
Nekupuji ale nic BIO, protože tomu označení nevěřím.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hamon

Nemůžu mluvit za druhé, ale dnešní nákup:
mandarinky – cizina
banány – cizina
jablečný závin – Odkolek
aquila – Karlovy Vary
polévka Vitana
rýže Vitana
Vodňanské kuře
sirup Jupí (vyrábí Kofola)
dvě krabičky nábojů Sellier&Bellot – Vlašim

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Dnes jsou na našem trhu potraviny neznámého původu. Snažíme se kupovat české výrobky, které byly dříve kvalitní. Ale je to dnes pravda? Např. velký masokombinát. Vím, že se do něj dováží separáty z kuřat, masné odpady (kůže, rypáky ad.) z Polska a z toho všeho se dělá kvalitní „kvalitní český“ výrobek nazvaný gothajský salám a další sortiment uzenin. Když Vám odpovědný výrobní technik nakonec zodpoví otázku, proč to dělají? Odpoví, že jinak by se nedostali do obchodních řetězců. Podle mne je velká chyba v tom, že se nekorigovaly řetězce a neudržely kvalitní potravinářské normy, které u nás byly platné ještě začátkem 90 let. Bohužel se bývalý ministři zemědělství a rozhodující vedoucí manageři se nechaly v minulosti podplatit a my všichni za to nyní trpíme a musíme jíst šmejdy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Awe

To opravdu většina z vás chodí v obchodě a kontroluje značku ČR? Já se nedívám ani na výrobu ani na cenu.Prostě si vezmu na co mám zrovna chuť a na nějaké ceny,značky nebo ečka nekoukám.Stejně nikdo z vás nebude žít věčně, každý den příjdete do kontaktu s mnoha škodlivinama které vás zabíjí.A nebo nebudete pít alkohol,kouřít budete pouze „zdravě“ jíst a stejně vás nějaký blbec přejede cestou do práce.Život si nevybereš, pouze si můžeš vybrat jakým směrem půjdeš

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

…řekne a pak jde nakupovat do supermarketu, kde české výrobky snad ani nejsou. No, ale stejně se dívá na cenu víc než na původ, ať říkal, co chtěl.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Nakupování