Dados

Kávomlýnky

Jaký rozdíl je mezi sekacím a tříštivým nožem u mlýnku na kafe? Díky za odpověď.

Nejlepší odpověď
brillant

Žádný, sekací nůž je v tříštivém kávomlýnku.

Další odpovědi
hanulka11

zde je dobré pojednání o mlýncích na kávu
http://www.pri­macafe.cz/pri­mastr/index.php/ka­vove-zajimavosti/5-ruzne/32-jaky-zvolit-mlynek
Doplňuji:
já používám mlýnek s třecími kameny – káva je dle zvolené jemnosti stejnoměrně umletá a chutná

elektrikář

V tříštiém kávomlýnku je jen jeden núž. Mám starý z NDR spolehlivě drtí koření do perníku oříšky, mák. a když dojde práškový cukr tak spolehlivě nadrtí cukr krystal.Jen jednou jsem v něm mlel celý pepř. Byl akorát na jemno. ale z mlýnku jsem jej nemohl vymýt tu vůni. Dal jsem do něj vaječné skořápky rozemlel, a pomohlo to.