panxnotdead

Katolické reformy- co o nich?

Mám mít práci o katolických reformách ale nikde nic. Nemáte nějaký vhodný zdroj?

Nejlepší odpověď
Agneta

Ty spočívají v tom, že se nic nesmí změnit skutečně, ale mluvit se o tom tak trochu může:DDD
Jedinou skutečnou reformou bylo:::: před 500 lety to, že se duchovní smějí ženit, a mít děti, a že i ženy smějí být farářem. Katolická církev tyto („protestanty“ kolem Martina Luthera) exkomunikovala, a zanedlouho tu byla ta světoznámá třicetiletá válka, kde se chtěl* Vatikán těch luteránských kacířů zbavit:DDD
Nepovedlo se…kyš kyš tralalá ♫♫♪♫♪♪♫…:DDD

*) nikdy jim (těm vatikánským teploušům) nezapomeneme tu bezdůvodnou popravu 27 českých pánů https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Starom%C4%9Bsts­k%C3%A1_exeku­ce

Další odpovědi
talka

Poslední důležitou reformou katolické církve byl v letech 1962–1965 Druhý vatikánský koncil, který měl výrazný vliv na proměnu liturgie v katolické církvi (mše v mateřských jazycích, ekumenismus), církev v moderním světě etc.