tomáš007

Kat Mydlář (muzikál)

Jaký je celý děj muzikálu? Nikde to nemůžu najít

Nejlepší odpověď
hanulka11

Jan Mydlář, pražský kat, postava zahalená tajemstvím. Mydlář se stal slavným až po popravení 27 pánů na Staroměstském náměstí, ale jeho celý život zajímá historiky dodnes. Muzikál je volně inspirován Mydlářovým životem, obsahuje několik ověřených faktů z oné doby, ale hlavní dějová linka pochází z hlavy autorů Oldřicha Lichtenberga a Libora Vaculíka (a ještě inspirováno romány Josefa Svátka). Asi nebude překvapením, že se jedná předvším o příběh lásky, v tomto případě nešťastné lásky a jejích důsledků. Nechybí ani intriky, abychom měli jasně danou záporačku.

Ve stručnosti děj pojednává o Janu Mydlářovi, který se vzdá studií medicíny a stane se katem, aby mohl být nablízku své milé Dorotky, která má být popravena za údajnou vraždu svého manžela. Tak se také stane. V druhé (delší) půli představení se potkáváme s Mydlářem znovu, nyní je nešťastném novém manželství a má dceru Mandalénku. Jeho žena z nešťastné lásky spáchá sebevraždu, dcera ho zavrhuje pro jeho řemeslo. Mydlář se mstí Žofii za intriky, díky kterým Dorotka zemřela a také popravuje 27 pánů, včetně jeho nejlepšího přítele Jessenia. Sám se pak obětuje, aby zachránil Jesseniova syna, který miluje Mandalénku. Ti pak navštěvují hřbitov a vzpomínají na Mydláře, který se v nebi potkává se svou jedinou láskou Dorotkou.

dál čti v odkazu

Zdroj: http://www.mu­sical.cz/recen­ze-reportaze/muzikal-kat-mydlar-obsahla-recenze-a-video-sestrih-z-predstaveni/