www

Karolína Peake odvolána z postu ministra obrany. Bude to k něčemu dobré?

Teď to slyším v rozhlase. No, po dlouhé době souhlas s prezidentem. Jenže: nebude zase nahrazena v rámci politických čachrů dalším podobně kvalitním kandidátem? Asi ano..
Doplňuji:
Děkuji všem za názory!

Nejlepší odpověď
anonym

Ano, bude. Skutečný akcent „bonmotu“ prezidenta a ostrého telefonátu premiéra měl zásadní podtext, jenž nezasvěcení vnímají jen jako jakési politické hrátky.
Pozadí je jinde – ambice vedoucí k místopředsedkyni vlády ani zdaleka nestačí k profesionalitě a politické kultuře.
Peake má vratkou legitimitu vzhledem k umělé frakci LIDEM, jež nebyla volena a vrhla se na křehký led vydírání, na něž jí chyběl kredit i munice.
Dodnes nemá prověrku NBÚ na stupeň tajné (mimochodem rutinní lhůta bývá 3–4 měsíce), vyhodit šéfa týmu vyjednávání pro Gripeny uprostřed vyjednávacího období je čirý dilentantismus a vzpurné gesto na onu „křehkou dívenku“.
Obrana je natolik klíčový resort, že zrušení kontinuity znamená vážné ohrožení stability státu.
Důvod Nečase o ztrátě důvěry je zcela regulérní a opodstatněný.
(Kauza připomíní podobný průběh jako u odvolání Radka Johna)

Ke 2. části dotazu – nový kandidát bude vybírán tak, aby se tyto trapné tanečky, (jež nám dělají jen mezinárodní ostudu), už neopakovaly.
Jinak ostatní funkce jí zůstávají, vše se jen vrátí o 1 krok nazpět.
Další potenciální kandidáti respektují nepsané zásady o trendu a metodice ministerstva, takto ukvapený přehmat svědčí jen o nezralosti rychlokvašky.
Doplňuji:
http://www.no­vinky.cz/doma­ci/288455-necas-peake-se-chovala-jako-by-ministerstvo-bylo-dobyte-nepratelske-uzemi.html

Další odpovědi
Drap

To je jedno, jestli Petr nebo Pavel. Podle mne tato koalůice už mele z posledního. Celý svět se musí bavit naší politickou scénou.

beer

Jestli to bude k něčemu dobré, si netroufám odpovědět, protože jim už vůbec nevěřím. Vždy proběhne nějaká změna a teprve časem se dozvíme kdo a co vše bylo vlastně v pozadí té změny. Mění se tam figurky jako na běžícím páse a stále se jakákoliv koncepce ministerstem začíná od počátku. Tedy koncepce pak žádná.
Kvalitní lidé tam snad jsou, ale co je to platné, pokud musí držet hubu a krok podle rámci strany, koalice atd. V toto doslova bordelu je tedy i veleodborník naprosto v ..víme kde.
Řešení v současné době nevidím a obávam se, že se ho už ani nedožiji.

zzzzz

Taky jsem to teď četla, je jedno kdo tam bude, jsou všichni stejní. Komedianti!!!

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/288419-peake-na-obrane-skoncila-necas-ji-nechal-odvolat.html

Illines

Pycha ,predchazi pad.

Damiana

To se dalo čekat ne? Jako Viktor čistič přece už svou práci splnila (Picek, Bulant, Šulc).

mosoj

Ano, v lednu padne vláda !!!!