hapiky

Kanada je kolébkou hokeje, Česko kolébkou závisti?

Čí je to výrok?

Nejlepší odpověď
redy

Čí je to výrok netuším, ale pravda to je, druhá část věty je na 100 pro…
🙂

Další odpovědi
cochee

Já si myslím, že i když odhlédnu od toho, co tu rozebírá ivzez, tak je ten výrok blbost. „Být kolébkou“ znamená, že „to“ tam vzniklo příp. se tam rozvinuly základy, tedy zde v Kanadě hokej. V Česku ale určitě závist nevznikla. Takže pokud je autorem vyřčeného opravdu Nárožný, tak to fakt jaxi nedomyslel.

anonym

Petr Nárožný?
http://stopcechum­.cz/citaty-moudrych/

metro

To nwtmttttttttt­tttttttttttttttttttttttt­tttttttttttttttttttttttt­tttttttttttttttttttttttt­tttt

Alesh

No, kdysi mi jeden známý vyprávěl vtip, jak se Angličan, Francouz a Čech dostanou do nebe a Svatý Petr jim každému nabídne, že jim splní jedno přání. Angličan a Francouz si přejí něco normálního, to není podstatný, pak přijde řada na Čecha a ten říká rozpačitě: „Víš, Svatý Petře, soused má takové pěkné, vykrmené prase…“ a Svatý Petr na to: „Ty bys ho chtěl taky, viď?“ A Čech pokračuje: „Ne, já bych chtěl, aby mu chcíplo.“ 😉

ivzez

Jméno autora je nepodstatné,
podstatné je, že je to výrok hlupáka.

Je to výrok, který se dalším hlupákům
zalíbil natolik, že jej šíří dále.

Já osobně neznám (a znám hodně lidí) nikoho,
kdo by někomu něco záviděl. Ani mí známí, kamrádi,
přátelé nebo příbuzní nikoho takového neznají.

Než začnete opakovat podobné výroky, na chvíli se
zamyslete → opravdu znáte nějakého „závistivce“?
Ne? Tak přibrzděte!

hapiky

ivzes: Hloupá neví, že existuje hloupost!

ivzez

Hloupost a závist nejsou totéž.

hapiky

Byl to opravdu P.Nárožný, a to není žádný hlupák i když takové role ve filmu hraje. Ivzes nějak nedomyslela, že se tím závistivci nechlubí, a ještě se to snaží zdůvodňovat jejich stupidní logikou, že stejně všichni bohatí vše nakradli.

ivzez

I ten výrok, že „všichni bohatí vše nakradli“ přisuzuji hlupákům.
Rozumní lidé vědí, že je to jinak.
Totéž platí i o závisti (rozumní vědí)…