Domčax33

kámoška se chce zabít co mám dělat?

kámoška se chce zabít a vím jistě že je toho schopná.Chce se zabít jen kvůli tomu že jí podvedl jeden kluk ze třídy.

Nejlepší odpověď
Damiana

Uvědom její rodiče. Pokuď je situace aktuální, buď s ní a mluv s ní. Ty snad víš, co na ni nejvíce platí. Zavolat můžeš i na Linku bezpečí. Tam ti řeknou vše potřebné.

http://www.lin­kabezpeci.cz/web­magazine/home­.asp?idk=393

Další odpovědi
anonym

Tohle Ty sama neřeš. Řekni to učitelce, pokud jste ve škole, nebo dej vědět jejím rodičům.
Tady to neber jako zradu kamarádství, jde o její život.

Michal Kole

Uvědomit její praktickou doktorku či přímo jejíc psychiatričku nebo alespoň svojí praktickou doktorku a zeptat se co dělat.

U psychicky nemocných se musí řešit situace individuálně.

ewelyna

Souhlasím s Michalem, ale pokud je to akutní situace tak volej na policii, tísňovou linku 112 nebo na webu najdi kontakt na krizové centrum nejblíž centra bydliště.

bolak

Tak zaprvý, kámoška se zabít nechce. Kdyby se opravdu chtěla zabít, tak jde a zabije se a nevypráví ti to o tom, protože tím ti vlastně dává šanci jí sebevraždu překazit.

Co jí vysvětlit jak nesmyslně se chová? Kluk jí podvede, on jí něco udělá a ona chce za to ještě trestat samu sebe?

Další věc jak ji zmanipulovat je logická úvaha. Člověk si sáhne na život když se dostane do tak bezvýchodný situace, že horší už to bejt nemůže. Ale pokud platí že horší už to bejt nemůže, tak taky platí že od teď se může její život už jen zlepšovat, a tudíž je nelogické se právě v tuto chvíli sebevraždit.

Když nezabere logika, je na čase strach. Pokud si myslí že horší už to bejt nemůže , tak znám jeden případ, kdy si to samý taky jeden člověk myslel, vzal si lano, šel do lesa a pověsil se na strom. Jeho táta ale vzápětí přijel a ze stromu ho sundal. Tomu oběšenci se v důsledku toho přiškrcení něco podělalo v hlavě, mozek byl nějakou dobu bez kyslíku, došlo k nezvratným změnám a kluk strávil celej zbytek života na vozejku a nebyl schopnej si ani utřít prdel. Takže pokud si myslí že horší už to bejt nemůže, tak může hele, fakt že jo.

Napráskat ji bych bral až jako poslední možnost. Vím že se tohle dost často doporučuje a chápu to, přenášíš tím zodpovědnost na někoho jinýho a už se tě to netýká, ale pravděpodobně přijdeš o kámošku. Navíc, když se ti nepodaří jí přesvědčit o tom že zabít se je nesmysl, tak tím že jí necháš přikurtovat k posteli a nacpat ji práškama, tak tím jí akorát pro ostatní zajistíš nálepku cvok, který už se v životě nezbaví a dřív nebo pozdějc to zkusí znova a tentokrát už se všímšudy. A nemůžeš jí přece hlídat dalších 50 let, to by byl ne jeden ztracenej život ale hned dva.

Takže jak říkám, nejdřív se jí snažit pochopit, snažit se vidět situaci jejíma očima, pokusit se jí přesvědčit že to co činí je hloupost a nebál bych se jí i profackovat, aby jí to probralo.

Sakra, dyť ta holka ti přece vyhrožuje, že ti zabije kámošku......

balic/ka

Vysvětli ji že je to pěknej vůl,když nechal tak skvělou holku nebo co jí udělal.Hlavbně ji řekni že to je blbost se zabít mě taky nechal kluk a nedělam z toho vědu,jen at se nezabijí!!