skorcovaz

Kamery na ulici. Bezpečnost, nebo zásah do soukromí?

Jaký je Váš názor na kamery na ulicích? Já jsem pro, možná by se pak nestalo tohle: http://www.no­vinky.cz/krimi/214081-uz-stovka-policistu-hleda-v-praze-ztracenou-devitiletou-anicku.html

Nejlepší odpověď
BEAES

Je to tak tochu obojí, člověk si to ni neuvědomuje, že jsou ty kamery skoro všude. Ale v ulicích, na dálnicích a v obchodech jsou potřebné!

Další odpovědi
vagra

Mám dojem že nejvíc proti nim bojují ti,kteří pro to mají nějaký důvod.
Já mezi ně nepatřím.
Můj názor je-jakápak ochrana osobnosti?Mně to nevadí.
Naopak,pokud přispějí k bezpečnosti na ulicích,tak je vítám.

anonym

soukromí na veřejném prostranství ? 🙂 není to trochu protimluv ? Z bezpečnostních důvodů jsou myslím opravdu potřeba, instalací kamery lze také odradit od vandalství, nebo ho alespoň dodatečně potrestat.

Například nedávno na horním náměstí v Olomouci zůstalo bez trestu vandalské poškození památky unesco, které si vyžádalo nákladné opravy, nyní ji hlídají kamery s nočním viděním. Poctivému člověku podle mne nemohou nijak vadit – dokud vám nekoukají do obýváku snad o nic nejde.

mosoj

To víte že jsem pro v dnešní době nutnost. O jakém to soukromí na ulici se to mluví ?

rybíz

Proč ne. Tak jako nás vidí na ulici jiní lidé, nevidím důvod proč by nás nemohli vidět lidé za bezpečnostními kamerami. Zásah do soukromí? Když fotím na ulici, tak si také nikdo nestěžuje, že bude zobrazen na fotografii.

anonym

Nutné zlo. Jakou jsme ale ušli cestu – a kudy – že to tak je?

Gollumek.88

nemám v podstatě co skrývat, na ulici jsem nikdy nedělala nic špatného, takže na ulici sou mi kamery šumák, naopak bych je přivítala v ulicích, kde se parkuje, případně přidání osvětlení do špatně osvětlených ulic. Dokud mě nebudou špehovat doma a mířit kamery do oken, tak mi to nevadí.

V případě pohřešované Aničky by to bylo rozhodně vhodné, avšak teď je to už jedno… Aničku unesl nějakej úchyl, nebo bejvalej manžel a bůhví co se s ní stane… a nebo už stalo. Držím všem hledajícím palce, a rodičům taky, aby se holčička našla živá a zdravá…

mojitek

Jsem pro kamery.Vzdyt je to pro nasi bezpecnost a maj to vsude.To,ze jsem sel ve 14,30h pro rohliky do obchodu a budu"nafilmovan" tak to mi skutecne nevadi.Kdybych se chystal spachat nejaky cin,tak to by mi ty kamery sakra vadily…

led

Nekradnem, neuľavujem si na ulici, ne… – kamery mi neprekážajú. Veď sú tam pre našu bezpečnosť. Pri dnešnej technike, keď si cez satelit pozrú aký mate čas na vašich hodinkách…
Dokonca ich využívam, chcem ísť do obchodu ktorý sníma webkamera, pozriem sa, či tam nie je veľa ľudí, možnosť parkovania a idem nakúpiť. Ak vidím ľudí s dáždnikom, určite tam prší…atď.

Marsyas

Jsem pro, ale jen ve městech, tam to má cenu. V malých městech a na vesnicích to smysl absolutně postrádá.

Toruk

Když se člověk nechová asociálně, nebo nemorálně, tak nemá co skrývat a nemusí se před veřejným moitoringem stydět. Zní to jako fráze, ale já to tak cítím. Pocit, že j sem šmírovaný cítím, ale je v pozadí.
Doplňuji:
Pro rybíze: souhlasím… až na ten závěr- mnoha lidem vadí fotografování na veřejnosti od cizích lidí.

mosoj

Rybíz : U focení lidí na veřejnosti můžeš narazit. Záleží jak se dotyčný zachová a o co mu jde.