Janule9

Kamerový systém na pracovišti

Chtěla bych se zeptat, jak je to s kamerovým systémem na pracovišti, když mě zachytí kamera kouřit mimo přestávku, jestli to proti mě můžou použít

Nejlepší odpověď
Beer4Real

Můžeš dostat napomenutí a pozděj i padáka. Cokoliv kamera zachytí může být použito proti tobě. Radši bych nepokoušel :)

Další odpovědi
anonym

Ano, použít na tebe mohou cokoliv kde porušuješ pracovní dobu.
V minulém zaměstnání jsme také měli kamery, (pracovali jsme na úkol) a když jsme si stěžovali, že některé normy nelze splnit, tak nás vzali do knceláře a pustili nám záznam, kolikrát za směnu jsme opustili svoje pracoviště a na jak dlouho.Pak spočítali, že za tu dobu by se norma stihla, takže normu neopravili.
Sice jsme trestaný nebyli, ale za nesplnění normy po dobu dvou měsíů, tak třetí měsíc výpověď pro neplnění úkolů na pracovišti.

badisko

no pouzit to mohou …otazka je esli sam zamestnavatel jedna v souladu se zakonem…

Ochrana zaměstnanců před neoprávněným sledováním kamerovým systémem
Článek upozorňuje na nešvar, se kterým se u nás setkává stále mnoho zaměstnanců. Je jím sledování kamerovým systémem na pracovišti. Současně se snaží odpovědět na otázky, jak současná právní úprava chrání zaměstnance a jak se ochrana uplatňuje v praxi. vice zde … http://pravni­radce.ihned.cz/c1-40207100-ochrana-zamestnancu-pred-neopravnenym-sledovanim-kamerovym-systemem

a zde ..... http://www.epra­vo.cz/top/clan­ky/provozovani-kamerovych-systemu-na-pracovisti-74654.html

Doplňuji:
btw …uz se tady podobne otaky resily v minulosti… kamery na pracovisti… http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=kamery%20na%20pr­acovisti

arygnoc

samozrejme, preto tam tá kamera je.
pravdepodobne ste so špehovaním súhlasila podpisom pracovnej zmluvy.

jediným riešením je potvrdenie od lekára, že ste na nikotíne závislá (je na to i diagnóza) – ako chorého človeka vás nemôžu vyhodiť (napr. že máte lupienku, alergiu na citróny alebo syfilis) a pokiaľ tak učinia, je možné dosiahnuť tučné odškodné.
myslím, že je ale podmienkou i trvajúca liečba závislosti.

osobne:
odmietol som dobre platenú prácu, pretože som nemohol pri práci fajčiť (resp.. čas na fajčenie bol vyhradený).
nakoľko moja práca je tvorivá, považujem toto obmedzenie za diskriminujúce (veď aj pri fajčení rozmýšľam o riešenom probléme, ba, mám pocit, že dokonca úspešnejšie) a preto som ponúkanú prácu neprijal. A konkurencia si pošmákla (a tiež dobre zaplatila).
pre nefajčiarov: tú kanceláriu som mal iba pre seba. a bola s klímou.

už sa iba teším, kedy zakážu astmatikom na pracovisku aplikovať si liek, cukrovkárom inzulín, potiacim sa intimspray a pod.

japoncov a ich pracovnú kultúru na nás treba – vykašľať sa na tradície.

ivzez

Nemůžou, ale použijí.
Aspoň pokud si to jako zaměstnanci necháte líbit.

Zaměstnavatel nesmí kamerový systém využívat ke sledování zaměstnanců.
Doporučuji obrátit se na inspektorát práce a na ÚOOÚ.