fira

Kamera do auta.Je kamera v autě která je nainstalována na palubní desce legální nebo ne?

Nejlepší odpověď
led

Kamera svojou konštrukciou, spôsobom záznamu určená na záznam jazdy ako „čierna skrinka“ a umiestnením vo vozidle tak, aby neprekážala vo výhľade vodičovi v zmysle vyhlášky je legálna.
Zaznamenáva len krátky čas jazdy – posledných cca 15minút a nový záznam priebežne automaticky prepisuje starší záznam. Jej záznam môže poslúžiť aj k vyhodnoteniu prípadnej nehody.
Doplňuji:
Doplnenie v diskusii
viď príspevok Jikra

Další odpovědi
tekumseh

Pokud nezasahuje do zorného pole řidiče a neomezuje ho ve výhledu, pak není důvod, proč by nebyla legální. Záleží na umístění.

jirkajirka

Obávám se, že nahrávání na veřejnosti a uchovávání záznamů by nemuselo být s kostelním pořádkem.

gepik

Začíná přibývat názorů, že natáčení okolí je narušování soukromí ostatních řidičů, jako o tom píšou třeba tady.

Zdroj: http://www.roz­hlas.cz/motozur­nal/pravnik/_zpra­va/1006680

Jikra

Pro -led- kamera v autě zaznamenává tak dlouhý úsek jaká je kapacita paměťové karty. Tzn. až 12hod. záznamu. Vím o čem mluvím neb jí v autě mám.
To co popisuješ jsou jednotlivé segmenty záznamu. U mé kamery jdou nastavit od 2 do 15min a kapacitu mám na 2hod nepřetržitého záznamu, a až poté kdy se karta zaplní se znova přepisuje.

led

Súhlasím, že to závisí od kapacity karty.
Hovorím o funkcii čiernej skrinky, kde nie je dôležitá celá cesta, ale doba pred nehodou.
V tomto zmysle sa uvažuje, ak som dobre postrehla v médiách, o povinnej montáži do novovyrobených vozidiel. Nepamätám presne rok, kedy by sa to malo zaviesť, podľa návrhu v Bruseli. Ešte to nie je odsúhlasené.