kamenný obchod

Mám dotaz,chtěli bychom si otevřít kamenný obchod(školní potřeby,hračky,ry­bářství).Neví­me kde začít,jaký kapitál do začátku,být plátci nebo nebýt DPH (popřípadě jak se počítá DPH),kde hledat dodavatele.Předem děkuji za odpovědi

Odpovědi
LuciJe

Začít musíte vyřízením živnostenského listu. K placení DPH se musíte přihlásit až ve chvíli, kdy Váš obrat přesáhne 1 milion korun ročně, do té doby ne. Kapitál do začátku se odvíjí od toho, jaké zboží a v jaké ceně chcete mít do začátku v obchodě a jaké budou Vaše provozní náklady (nájemné, energie…). Dodavatele můžete hledat na internetu mezi tuzemskými i zahraničními velkoobchody a výrobci.