Kamarat dostal..mařeni 6mesicu muže se dostat na pulku dekuji za odpoved

Mařeni

Odpovědi
standa

Může, ale soud nemusí vyhovět

Po uplynutí 3 měsíců nechť napíše žádost a pak… se uvidí.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zadost-o-podminecne-propusteni-z-vykonu-trestu

Miroslavst

Ano, žádat může. Ovšem je zde jedno ale. Ono něco za něco. Pokud soud vyhoví, neodpustí mu zbytek trestu, ale pouze mu promění trest na podmínku s tím, že tato podmínka může být neúměrně vysoká proti zbytku trestu.
Např. ho pustí po čtyřech měsících a zbývají mu dva. Pustí ho s podmínkou v délce trvání třeba 3 roky.
Nebude lepší tam počkat a vyjít bez omezení?