Tyriana

Kamaradka dala vypoved, ale ve vypovedni lhute otehotnela. Muze ji zamestnavatel propustit?

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud výpověď dala kamarádka zaměstnavateli, nemá vůči ní zaměstnavatel žádnou další ´povinnost´ a výpovědní lhůta běží (zaměstnavatel ji nepropouští – ona ukončila pracovní poměr)…
Jiná situace by byla, kdyby kamárádka výpověď dostala – ale to není tento případ.
😉

Další odpovědi
Hlada

Musela by výpověď odvolat a zaměstnavatel odvolání příjmout.
Nebojí se, že jí postihne nějaká náhodná nehoda s poškozením zdraví?

ivzez

Zaměstnavatel ji přece nepropouští (výpověď nedal on)!.

Dá-li výpověď zaměstnanec, skončí pracovní poměr
uplynutím výpovědní doby bez ohledu na těhotenství.

Kamarádka se může pokusit výpověď stáhnout,
ale pokud zaměstnavatel nebude souhlasit (není
to jeho povinnost), má smůlu…