lerak14

kamarád říkal že jede k mámě na oběd že budou pukače co je to-pukač?

Nejlepší odpověď
annas

U nás na Hané jsou pukáče knedlíky ze syrových brambor, krupice, hrubé mouky. Plní se tvarohem, uvařené pak sypou mákem, perníkem a mastí máslem.

Další odpovědi
iceT

U nas v …to jsou ovocne knedliky.

kapka

Raději odpovím jen do diskuse, protože výraz pukač neznám. Ale je to hodně podobné slovu pagáč a to je koláč.