pizlicka

kamarad me pozadal,o vystaveni faktury na jeho jmeno,co za tím je?

objednala jsem si okna za 18 760kc.volal mi kamarad,ktery je zednik,a ja mu nadsene rikam,ze jsem si objednala okna a cena je vyhodna.jeho reakce me prekvapila- NEMOHLA BYS TO NAPSAT NA ME?JA BYCH TI ZA TO DAL 500KC.tak si rikam,co za tim je,on řekl,ze mi to po tel.vysvetlovat nebude.ze me vyhrklo-jo,a pak budes mit nárok na má okna,kdyz budou na tve jmeno,a ještě se budeš se mnou soudit.chci se zeptat,proc to tak po me chtěl?chtel si to odečíst z nakladu,nebo co?
Doplňuji:
dekuju za odpovedi.za prve je to podvod,a za druhé bych do toho nesla ani za 5000kc,takove kseftiky se snadno otoci proti tem,kdo je delaji.a hlavne je fakt,co kdybych potrebovala reklamovat okna.podrazy za 500kc,blééé. 🙂

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

O okna bych se taky nebála, pokud je zedník, tak se sním můžeš domluvit, že ti jako protislužbu pěkně zatáhne omítky kolem oken:-)

Další odpovědi
gecco

Chce si snížit základ pro výpočet daně z příjmu – a pokud je plátce, pak si chce odečíst DPH…
😉

JájsemRaibek

Neboj se o okna, ale jak říkáš, chce si to dát do vydání.
Ovšem při hloubkové daňové kontrole se mohou ptát, kam ta okna dal-prodal. Ale to není tvůj problém.

Hlada

Zřejmě má slušný příjem, tak se mu hodí faktura na výdaj. Získá 2 814. Za provizi 500 je to pořád dobrý kšeft ne?
Doplňuji:
A jak správně píšou ostatní, jesti je plátce, tak ještě navíc získá odpočet DPH.

ReHu

Když to je kamarád, proč se nedomluvíte?
S největší pravděpodobností to chce dát do nákladů. Sníží si tím trochu základ pro výpočet daně z příjmů.
Pokud se plátce DPH, může si odečíst i ji.
Doplňuji:
Pokud to je kamarád a platí DPH, může ti dát víc, než 500 Kč.
V případě reklamace je potom potřeba se řídit obchodním zákoníkem. Tam platí jiné podmínky. Např se neprodlužuje doba o dny, ve které je výrobek v reklamaci.
(vlastní zkušenost)

pizlicka

zzzlatokopko,to je vyybornej napad 🙂

JájsemRaibek

zzzzzlatokopko, aby nám nakonec místo omítky nezatáhl někam pižličku :DD kamarád taky rád :DD

zzzlatokopka

Nebo Pizlička jeho:-D

pizlicka

zuzanko,nezzzlob 🙂