irij

Kam zmizí vyrobená elektřina , která se nespotřebuje?

Děkuji všem za odpovědi, ale to,že výroba elektřiny se reguluje a žádná není vyrobena navíc je přece nesmysl Logicky nusí být vyrobeno elektřiny v každém okamžiku více než je potřeba, protože nikdo neví, kdo zrovna pustí např.sporák. A logicky i kdyby bylo vyrobeno tolik kolik je právě třeba, nikdo neví zda právě ten sporák někdo nevypne a zas jí zrovna v té chvíli bude více. Tak kam se poděje ten přebytek?
Doplňuji:
Prosím, vše co bylo napsáno je pravda. Ale není přece technicky možné vyrobit jen tolik elektřiny , kolik se spotřebuje. Kdyby to byl jen jediný milivolt navíc, KAM ZMIZÍ???!!!

Nejlepší odpověď
mosoj

Tak ještě jednou.

  1. Elektřiny se vyrobí tolik kolik se spotřebuje + ztráty !!!!
  2. Pokud se elektřina neodbírá točí se generátor zbytečně. Samozřejmě, že do určité míry lze výkon regulovat. Pokud se elektřina neudá ( neprodá) je nutné odstavit nějaké generátory. Kdo by to zaplatil-
  3. Jak jsem již psal rozvod elektřiny nejsou jenom ty sloupy a dráty, ale je to složitý systém včetně rozvoden a velínů elektráren, kde se elektřina přeposílá tam kam je v daném okamžiku třeba. Třeba do zahraničí.
  4. Výkon generátoru je daný a proto se spouští tolik generátorů kolik je potřeba.

Pokud nestačí výkonem je třeba rozvodnou síť
posílit z jiné elektrárny nebo ze zahraničí.
Pokud by to nešlo dojde nejdříve k podpětí v síti, přetížení sítě a v nejhorším případě
se musí vypínat. Jinak hrozí přetížení sítě
a anglicky tzv blackout.

Co je na tom nesrozumitelného. Výroba elektřiny musí korelovat se spotřebou a musí do určité míry vstřebat výkyvy spotřeby.

Další odpovědi
led

Elektrárne sú medzi sebou prepojené v sieti. Ak niektorá má prebytok, pošle tam kde je nedostatok.
Veľmi krásne je to popísané v knihe A.Hailey-Přetížení
Doplňuji:
nič nemizne, nič sa nestráca

  • energia meni svoj stav a mení sa v inú energiu –

anonym

Teď jsem viděla na primě,co s neprodanými stromky,dají je slonům do zoo,tak by mohli tu elektřinu dát právě tam,co oni ví,kdy si nějaky tučňák rozsvítí!

Kapor

No proste sa nevyuyije. ide doluftu. To je ako ked plnis flasu vodou. Ked je plna zvysna voda vytecie a nieje vyuzita.