iceT

Kam zmizí to,co hodím do koše a ono to tam není,když chci vysypat koš?

Asi osm let starý typ,hodím něco do koše,ale když chci vysypat koš,tak třeba z pěti souborů jsou v koši jen tři.Kam zmizí ty zbývající?Když je hledám v pc,tak tam nejsou nebo jsou k nenalezení.
Třeba jsem ze svého noťasu odstraňovala velký soubor,hodila jsem ho do koše,ale vyskočilo mě okno,že kož tak velký soubor nepojme a jestli ten soubor chci doopravdy odstranit.Klikla jsem na „ano“ a soubor byl pryč.
Může to být tím,že kapacita koše je malá?Jak lze velikost koše zvětšit?
Děkuji.

Nejlepší odpověď
mrblackwell

Přesunete-li soubory do koše, nezmizí z disku, jen se přesunou do speciální systémové složky. Jakmile ale koš vysypete, označí se místo na disku jako prázdné a mohou zde být uloženy nové soubory. Dokud však soubory nejsou přepsány, stále na disku fyzicky existují, jen o nich není záznam v partition tabulce.

Zde o tom píšou víc :

http://earchiv­.chip.cz/cs/e­archiv/vydani/r-2007/chip-08-2007/zachranne-chip-dvd.html

Další odpovědi
Michal Kole

Stačí kliknout na koš pravou myší a posunout posuvník na větší velikost,.

Existují programy zdarma a v češtině co umí soubory vysypané z koše obnovit např. www.recuva.com

odik

Klikněte pravým tlačítkem na koš a dejte vlastnosti. Osobně ale nevidím důvod pro navyšování kapacity koše, akorát to pak zabírá místo na disku – když chci nějaký soubor odstranit, tak už ho přeci nechci, a když bych se náhodou ukliknul nebo si to vzápětí rozmyslím, tak na to stačí jen malý prostor koše, ne?

bolak

Na ikonku koše si klikni pravým tlačítkem a dej vlastnosti. Tam si nastavíš co potřebuješ. Standartně by tam mělo být nastaveno něco kolem 10%.

Taky si tam můžeš nastavit, aby se soubory do koše vůbec neházely, ale aby se rovnou odstraňovaly. Ono „koš“ není v podstatě nic jinýho než obyčejná složka v PC, s tím rozdílem že má vlastní ikonku na ploše a dá se vysypat. Když teda odstraňuješ nějaký soubor, tak ho vlastně nemažeš, ale jen ho přesouváš do jiné složky (koš) a z té ho pak můžeš ještě snadno obnovit právě proto že smazaný není.

Stejně tak se dá soubor smazat přímo, například ve wincmd, tak že místo DELETE použiješ SHIFT+DELETE. Tím pádem obejdeš přesouvání složky do koše a rovnou ho vymažeš z počítače.

A pokud jsi smazala nějaké soubory normálně bez použití SHIFTu a do koše se nedostaly, mohlo to bejt tím že jsi prostě měla na disku C:\ málo místa, a tak by se do koše nevešly a systém je musel rovnou odstranit.