Avatar uživatele
iceT

Kam zmizí to,co hodím do koše a ono to tam není,když chci vysypat koš?

Asi osm let starý typ,hodím něco do koše,ale když chci vysypat koš,tak třeba z pěti souborů jsou v koši jen tři.Kam zmizí ty zbývající?Když je hledám v pc,tak tam nejsou nebo jsou k nenalezení.
Třeba jsem ze svého noťasu odstraňovala velký soubor,hodila jsem ho do koše,ale vyskočilo mě okno,že kož tak velký soubor nepojme a jestli ten soubor chci doopravdy odstranit.Klikla jsem na „ano“ a soubor byl pryč.
Může to být tím,že kapacita koše je malá?Jak lze velikost koše zvětšit?
Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? petka, anonym, annas, mrblackwell, gnr54, aramah, johana 56, Damiana před 4340 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mrblackwell

Přesunete-li soubory do koše, nezmizí z disku, jen se přesunou do speciální systémové složky. Jakmile ale koš vysypete, označí se místo na disku jako prázdné a mohou zde být uloženy nové soubory. Dokud však soubory nejsou přepsány, stále na disku fyzicky existují, jen o nich není záznam v partition tabulce.

Zde o tom píšou víc :

http://earchiv­.chip.cz/cs/e­archiv/vydani/r-2007/chip-08-2007/zachranne-chip-dvd.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Michal Kole

Stačí kliknout na koš pravou myší a posunout posuvník na větší velikost,.

Existují programy zdarma a v češtině co umí soubory vysypané z koše obnovit např. www.recuva.com

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
odik

Klikněte pravým tlačítkem na koš a dejte vlastnosti. Osobně ale nevidím důvod pro navyšování kapacity koše, akorát to pak zabírá místo na disku – když chci nějaký soubor odstranit, tak už ho přeci nechci, a když bych se náhodou ukliknul nebo si to vzápětí rozmyslím, tak na to stačí jen malý prostor koše, ne?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Na ikonku koše si klikni pravým tlačítkem a dej vlastnosti. Tam si nastavíš co potřebuješ. Standartně by tam mělo být nastaveno něco kolem 10%.

Taky si tam můžeš nastavit, aby se soubory do koše vůbec neházely, ale aby se rovnou odstraňovaly. Ono „koš“ není v podstatě nic jinýho než obyčejná složka v PC, s tím rozdílem že má vlastní ikonku na ploše a dá se vysypat. Když teda odstraňuješ nějaký soubor, tak ho vlastně nemažeš, ale jen ho přesouváš do jiné složky (koš) a z té ho pak můžeš ještě snadno obnovit právě proto že smazaný není.

Stejně tak se dá soubor smazat přímo, například ve wincmd, tak že místo DELETE použiješ SHIFT+DELETE. Tím pádem obejdeš přesouvání složky do koše a rovnou ho vymažeš z počítače.

A pokud jsi smazala nějaké soubory normálně bez použití SHIFTu a do koše se nedostaly, mohlo to bejt tím že jsi prostě měla na disku C:\ málo místa, a tak by se do koše nevešly a systém je musel rovnou odstranit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek