Kam zmizí soubory ,když je vymažu z pc?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Nikam, furt tam jsou jen se stanou neviditelné. Speciální programy je dokáží zobrazit. Teprve pokud se přepíšou dalšími daty, tak již nejsou, ikdyž i zde se určitým způsobem dají extrahovat.

Další odpovědi
arygnoc

súbory sú >označené< ako vymazané, nezmiznú, pokiaľ na ich „zmazanie“ nepoužijete špeciálny sw, ktorí ich prepíše (i niekoľkonásobne) bezvýznamnými dátami.

v tzv. fat tabuľkách, kde je zapísané miesto, názov a veľkosť súboru (a ďalšie atribúty), sa toto miesto značí ako >voľné<, tj. ako miesto, ktoré je k dispozícii na zápis nových súborov.
takže zmazaný súbor bezprostredne po >vymazaní< nezmizne, zmizne až časom, keď ho prepíšu iné súbory.

;-Q

led

Vymazanie súboru v pc spočíva v prvom rade v zmene 1.znaku, čím sa vlastne pre bežné použitie zneviditeľní, pre porovnanie asi ako keď tu zlatí a strieborní skryju (neodstránia, nezmažú) nevhodný príspevok a odstráni ho vlastne až admin.
Dokonca aj obyčajné sformátovanie neodstráni vymazaný súbor, čo pomocou špeciálnych programov možno odhaliť. Na úplnú likvidáciu a odstránenie súboru sa používajú viacnásobné sformátovania, alebo tzv.skartovačky s mnohonásobnými prepismi danej oblasti pamäte.