mosoj

Kam zmizí na podzim motýl s názvem babočka bodláková ?

Asi od 29. minuty. Nicméně i o mouchách je to velice zajímavé . Dnes je další díl.

http://play.i­prima.cz/david-attenborough-zivot-v-oblacich/david-attenborough-zivot-v-oblacich-1

O té migraci do Afriky a zpět to je nový poznatek!!

Nejlepší odpověď
annas

"Jedná se o tažného motýla. U nás ho můžeme spatřit od května do října. Zimu přečkává v severní Africe, kam v říjnu odlétá.

Začátkem roku nastává přesun ze severní Afriky do Středomoří, kde dojde k rozmnožování.

Druhá generace pak pokračuje až k nám. Tento motýlí druh je schopen mít během jednoho roku dvě a více generací.

Početnost motýlů v jednotlivých letech je závislá na počasí ve Středomoří a střední Evropě. Jsou tak zaznamenány roky s velmi hojným výskytem tohoto druhu jako například rok 2003 nebo 2009. Naopak velmi vzácný výskyt byl zjištěn v letech 2004 nebo 2008.

Při tahu je babočka bodláková schopna uletět úctyhodnou vzdálenost. Její cesta vede i přes Alpy a není pro ní překážkou ani oblast s nadmořskou výškou kolem 2300 m.n.m. Tyto tahy jsou nutné zvláště proto, že babočka bodláková není schopna ve střední Evropě přečkat zimu v jakékoliv formě svého vývoje. Nejedná se však o přezimování jako u ostatních baboček, protože motýli v oblastech zimovišť stále létají."

atd.

http://www.pri­roda.cz/lexikon­.php?detail=2534

Další odpovědi
Drap

Podzimní motýli, babočky bodlákové, odlétají od nás na západ nebo na východ Evropy a nová generace přiletí opět na jaře.

da ny

„Prvá generace táhne z jižní Evropy v období května až července do střední Evropy, zde se první generace množí a druhá generace dospělých motýlů letí v měsících srpen až září na západ a východ Evropy, kde se opět množí. Nová generace motýlů odlétá zpět do jižní Evropy.“
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Babo%C4%8Dka_b­odl%C3%A1kov%­C3%A1

„Migrant, do České republiky přilétají motýli v květnu ze severu Afriky, kde žije trvale. Přes léto jedna nebo i více navazujících generací, na podzim se motýli vracejí na jih. Podle pozorování z Velké Británie při tom létají často ve velkých výškách..“
http://motyli­.kolas.cz/baboc­ka-bodlakova-cardui.htm

Lamalam

Odletí do teplých krajin.