mosoj

Kam zmizeli z našeho území Keltové ?

Nejlepší odpověď
Drap

Kam by zmizeli ?. Stejně jako Germáni, nezmizeli nikam Keltové. Je to zažitý nesmysl, s kterým se stále operuje, že příchodem Slovanů se původní obyvatelstvo kamsi vytratilo. Podle mne je to úplně jinak. Je třeba si uvědomit, že původní osídlení bylo řídké. Pokud bylo obsazeno Kelty a Germáni sem začali pronikat, je třeba počítat s tím, že tato vlna nepřišla během roku, nebo dokonce měsíce. Trvalo to také třeba několik generací. Každé převzetí nebylo vždy jen násilné. V té době bylo relativně dost zdrojů, vzhledem k populaci. Nejprve lze předpokládat, že žili odděleně, někteří třeba i odešli a ostatní se začali mísit. Mísila se i kultura a zvyky. V žádném případě nedocházelo k tomu, že přišel nový národ vytloukl a vyhnal všechny původní a obsadil celé území. Takovéto teorie považuji za nesmyslné. Písemné doklady o té době nejsou, tak je nutné vše považovat za hypotézy, podložené některými věcnými archeologickými nálezy.

Další odpovědi
annas

Něco najdete v odkazu

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kde-v-soucasnosti-ziji-potomci-keltu

"V Čechách se často uvažuje, že Keltové odešli, ovšem to samé říkají kolegové na Moravě, v Rakousku, v Bavorsku. Jenže to by se Keltové museli někde hromadit, a to nepozorujeme. Je proto docela dobře možné, že část z nich odešla, ale většina zemi nikdy neopustila. Když pak přišli noví osadníci, Germáni, Keltové převzali jejich civilizaci (ta keltská byla stejně v rozkladu) a žili zde dál.

http://www.ces­katelevize.cz/ct24/ar­chiv/1132884-keltove

Jiný názor
Kam odešli Keltové

http://jarmik-pise.blogspot­.cz/2011/12/kam-odesli-keltove.html

anonym

Nejsem historik, ale z toho co se ví, tak většina z nich byla různými okolnostmi nucena putovat směrem na západ. Dodnes jejich potomci žijí na Bretaňském poloostrově ve Francii, na ostrově Man, v Cornwallu, Skotsku, Walesu a samozřejmě Irsku. Lidé v těchto krajích jsou geneticky Keltům nejblíže a dodnes, více či méně, používají jazyky, které mají původ ve staré keltštině.

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Celtic_nati­ons

Drap

Pino : Co se ví? Odkud se to ví? To, že byli nuceni odejít jsou nepodložené a nepotvrzené bláboly historiků, které jsou pouhou hypotézou a předkládají nám to stále znovu a znovu. Učili sec to tak oni, tak chtějí, aby jsme se to tak učili i my. Byli donuceni? Kdo by je donutil? V té době, logickou úvahou to nebylo dost dobře možné . Ani hospodářsky a ani ne silou.Podle rozborů DNA je spousta keltské krve i u nás.

annas

Země, které jsou uvedené ve Wiki. jsou pravlastí Keltů, ale všichni ze západní Evropy neodešli. Potomci tam žijí dodnes.

Víc se historici přiklánějí k tomu, že Keltové zůstali v Čechách, někteří třeba odešli i na Moravu na Slovensko, jiní možná i dál, ale rozhodující je to, kde zůstala většina.