BEAES

Kam zmizela libra?

Do hotelu přišli tři lordi. V recepci si řekli za jeden pokoj 10 liber, které každý z gentlemanů zaplatil – dohromady 30 liber.
Když měl poslíček odnést pánům zavazadla, přispěchal ředitel hotelu, že měli hosté zaplatit jen 25 liber. Dal tedy poslíčkovi pět liber, ať je lordům vrátí.
Poslíček nevěděl, jak rozdělit 5 liber mezi tři osoby, tak dal každému po libře a dvě si nechal.
Každý tedy zaplatil 9 liber (deset původně, jednu dostal zpět). 3×9=27. Dvě libry si nechal poslíček. 27+2=29. Kam zmizela jedna libra?

Nejlepší odpověď
anonym

Nezmizela nikam. Jak se říká – mícháte jabka s hruškami. Už se nejedná o žádných 30 liber. Poslíček jim 3 libry vrátil, takže vyúčtovat se musí 27 liber, nikoliv 30 liber. 25 liber stálo ubytování , dvě libry si nechal poslíček a protože každý muž zaplatil 9 liber a 3×9=27, tak nic nechybí ani nepřebývá.

Další odpovědi
Bééruška

30–25=5–3=2 v kapse pinglíka.Tuto znám asi 35 let,pořád stejně natvrdlá..

anonym

Bééruška počítala také správně, navíc ho jednoduše zapsala a její postup musí pochopit každý i kdyby nechtěl.

BEAES

Emilie počítala dobře!