karolka<3

Kam zajít s bolavým kotníkem? Na chirurgii nebo ortopedii?

Dobrý den, už týden mě bolí kotník (ne neustále, jen když ho nějak vytočím nebo když si stoupám na špičky) a chtěla bych si s tím zajít k lékaři. Ale nevím, jestli mám jít na chirurgii nebo ortopedii, tak se ptám Vás.
Předem děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
brillant

Za praktickým lékařem (obvodní, dětský) a ten odešle s doporučením na příslušné pracoviště.

Další odpovědi
pusinka50

Měla jsem nedávno zánět celého hlezeního kloubu, čili mě bolelo vše kolem dokola kotníků, měla jsem to kolem celé oteklé a bolelo to jak pes. Obvodní lékařka mi doporučila gel, který nepomohl. Chirurg mi napsal spej, který mi nepomohl. Navrhl to řešit po 14 dnech kortikoidy, ale to je pěkné svinstvo. To už bylo za 400 Kč. Ortoped mi nakonec pomohl napsáním Indometacin čípků. Jdi k ortopedovi a jestli jsi špatně nešlápla a kotník si nevyvrtla, tak to bude vypadat podle něj jako zánět, doporučuji Indometacin čípky nebo cokoliv, o čem jsi si jistá, že ti na záněty pomohou. Mně nepomáhá Ibalgin ani Ataralgin, záleží třeba i na tom, co ti pomáhá na bolest zubů, mně Ibalgin nepomůže, musíš to posoudit podle sebe a o ty léky, které ti zabírají si řekni. Jinak Indometacin čípky jsou fakt úžasný, nic jiného mi nezabírá např. na bolení hlavy.....

anonym

V podstatě záleží na tom, zda jsi nějak špatně došlápla a začalo to bolet, nebo zda nemůže jít třeba o nějaký zánět. Zajdeš-li k ortopedovi, tak Tě nejspíš pošle na rentgen a zjistí, co s tím dělat dále. Pokud půjdeš na chirurgii, tak tam nejspíše také budou chtít udělat vyšetření a buď Ti kotník budou léčit sami, nebo Tě odešlou na ortopedii, či k jinému specialistovi.
Pokud nevíš, co je příčinou bolesti, tak je jedno, jak se rozhodneš. Někdo už to dohromady dá.

mosoj

Je to úplně jedno. Buď tě ošetří nebo pošlou k tomu druhému.

kláára

Měla jsem něco podobného.Chi­rurgie…