postcd

Kam vyhodit tubu se zaschlým vteřinovým lepidlem?

aby to bylo ekologicky nejlepší. Jsou na tom značky: dráždivé (ležatý křížek), recyklční trojuhelník hliník a pak ruka na kterou něco kape ze zkumavky

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Jedná se o nebezpečný odpad a tuba by měla být zlikvidována v místě pro odběr nebezpečného odpadu.

Fyzické osoby jsou ze zákona povinny odkládat komunální odpad na místech k tomu určených a odpad odděleně shromažďovat, třídit a předávat k využití a odstraňování podle systému zavedeného obcí. (dle § 17 odst. 4 zákona č. 185/2001 Sb.)

Do nebezpečného odpadu patří:
baterie, akumulátory
nádoby od sprejů
zahradní chemie
mazací oleje a tuky
ředidla a barvy
léky a rtuťové teploměry
kyseliny a hydroxidy
lepidla a pryskyřice
detergenty (odmašťovací přípravky)
fotochemikálie
pesticidy (přípravky na hubení hmyzu, hlodavců, plevelu, odstraňování plísní)
zářivky a výbojky

Další odpovědi
jiri Linhart

Vterinova lepidla obsahuji kyanoakrylaty,coz jsou chemicke latky,nektere i silne drazdive a naleptavaji vypary sliznice,nehlede na to,ze si kutil snadno a dost pevne prilepi i prsty k sobe a nekdy je odeleni slepenych prstu i dost bolestive. Nekdy si doslova urve i kusy kuze z prstu. Takze do bezneho komunalniho odpadu to nikdy nevyhazuji ! KAM S NIM ? Urcite do nebezpecneho odpadu ! Jenze,tuby vterinovych lepidel jsou tak male,tak je spousta lidi vyhodi jen tak do bezneho odpadu. Jelikoz tyto kyanoakrylatove lepidla pouzivam casto,pouzite,praz­dne tuby skladuji a kdyz potrebuji vyhodit plechovky od barev,redidel a pod. cely pytel odvezu na mestem vyhrazenou skladku.

Zdroj: vlastni zkusenosti