koník.

Kam vycestovat za poznanim a praci (dlouhodoba pracovni dovolena)?

Chci pryc z CR ale nevim kam jit (procentuální možnost víza-klidne i na černo nebo jako jazykoy pobyt ktery se ze 3 mesicu protahne např. na 2 roky vs. zivotni úroveň a celková šance na úspěch-sehnat praci a nemuset mit ty prace 2 abych neumrel hlady) Ve hře jsou: USA, Australie, Kanada, Velka britanie (Irsko). Kanadu a UK az v posledni řadě kvuli počasí.
Doplňuji:
Kdyžtak prosím k Vašim názorům přidejte i důvody. (např. co se týká zákonů, nebo zkušenosti známých nebo přímo Vaše)

Nejlepší odpověď
ivzez

Moje dcera takhle odjela do Irska. Zamýšlela tam být půl roku, ale
sehnala (na cizinku) slušnou práci, tak tam zůstala skoro 2 roky.

Zřejmě si i celkem dost vydělala, protože následujícího
půl roku cestovala po Jižní Americe …

Po návratu tady díky znalosti jazyků a zahraniční zkušenosti
sehnala práci během pár týdnů …

Nepovažuji za rozumné vyjíždět do zahraničí s vidinou porušování tamních předpisů (= s prací na černo nepočítejte, určitě ji žádnému zaměstnavateli nenabízejte!).

Práci začněte hledat už tady. Pro Evropu můžete začít hledat na portálu Eures, kde najdete informace k jednotlivým zemím a odkazy na pracovní portály do zemí, o něž se budete zajímat.

Vyjeďte kamkoliv, zúročíte (téměř) každou zkušenost.
Doplňuji:
Vyhněte se zprostřekujícím agenturám! Málokdy
splní vše, co slíbí a málokdy zajistí slušnou práci.

Více šancí má ten, kdo potenciální
zaměstnavatele oslovuje přímo.

Další odpovědi
Elen5105

Na tohle mi vždy připadala skvělá VB.

leporela22

Posledni dobou se hodne cechi snazi cestovat do kanady je tu hodne prac.mist a ekonom krize se je dotkla jen minimalne

Nechápavé

USa

devitkac

Tak nejjednodušší bude asi ta velká Británie nebo Irsko. Přece jen je to nejblíž, takže to nebude tak nákladné, a s pracovním povolením to nebude tak těžké jako třeba v Austrálii nebo Kanadě, kde si fakt celkem hlídají, koho tam pustí. Na letenky když tak dopoučuju mrknout do akčních letáků – https://www.kim­bino.cz/cesto­vanie/ – třeba vychytáte nějakou zajímavou slevu i s ubytováním, než si najdete něco svého. :)