xVinc

Kam vložit/investovat 200 000 po dobu 1 roku a získat co nejlepší zhodnocení

Nejlepší odpověď
dudu

Nepotěším Vás, ale rok je za současné situace příliš krátký investiční horizont!! Neznám také váš sentiment, t.j. ochotu riskovat. Zvolíte-li konzervativní přístup, budete dnes těžko hledat produkt, který svým výnosem zakryje alespoň inflaci. A riskovat investice třeba do akciových fondů, natož přímo do některých SPADových akcií bych Vám v této nejisté době nedoporučoval.
Doplňuji:
Terry musím upozornit, že na míru zhodnocení nemá až tak vliv hodnota investice, nýbrž zvolená straterie.

Další odpovědi
terry

200 tis je na 1 rok krátká doba.
Na zhodnocení za 1 rok je potřeba vyšší částka.
Jinak sice zhodnocení bude, ale dost nízké.

fablen

Souhlasím, že doba 1 roku je skutečně poměrně krátká na zhodnocení, osobně bych je dala na nějaký termínovaný vklad do spořitelního družstva, úrok cca 2,7% (za rok rozmnožíte o Kč 4.590,– po zdanění).

Případné vyšší zhodnocení = vyšší rizika.

venkovan

Na můj účet.

dave6

  1. Investovat se dá jakákoli částka – od ní se odvíjí výše profit
  2. začíná se někde v minusu, banky kolem 2%, běžné v podníkání je cca 10%, když mám dobrý rok, dostanu se na 36%, je to ale honička

Michálek1245

200 tisíc korun na 1 rok je moc krátká doba na to, abyste ty peníze otočil. Nabízí se jedině volatilnější a likvidnější investice jako jsou třeba investice do dluhopisů. Otázkou ovšem zůstává, zda se vám to riziko na ten jeden rok vyplatí. :) Jen bych rád připomněl první pravidlo investování – nikdy neinvestujte více, než o kolik jste ochotni přijít.

janneuman

Vyzkoušejte investiční certifikáty http://www.in­vestice.cz/in­vesticni-certifikaty/t84/