Katy81

Kam umiestniť zvlhčovač vzduchu?

všade píšu, že „nesmie byť umiestnený na nábytku ani na drevenej podlahe, nemal by byť v dosahu materiálov, pohlcujúcich vlhkosť“ a dokonca aj toto: „Vyhýbať sa treba parapetným dos-kám na oknách a priestoru pri dverách. Účinnosť by sa znížila.“

Tak KAM ho mám umiestniť??? Navyše má tá mrcha iba cca 60 cm šnúru, takže na luster ho rozhodne nezavesím…

Parapety na oknách aj tak nemám, mám dvojité okná, ktoré sú okrem toho staré (drevené, nedoliehajú, ale som len v podnájme, takže…) a okrem toho je rovno pod oknom gamatka, čiže to by nebol dobrý nápad dať zvlhčovač tam. Keby som ho chcela dať na vyvýšené miesto, musím naňho „zavesiť“ predlžovačku (visela by vo vzduchu)…

A mám v izbe drevené podlahy, okrem jedného koberca v strede izby, pod stolom.

Tak KAM HO MÁM SAKRA UMIESTNIŤ???

Aké máte skúsenosti?

Momentálne je na stole v strede miestnosti, prúd pary orientovaný cca smerom na posteľ, ale prakticky všetka tá para klesá dolu a dosť sa obávam o koberec resp. o podlahu… ☹

Vďaka
Doplňuji:
Drap – nie je, som astmatička a pri pustenej gamatke mám v byte cca 35% vlhkosť, ako astmatik nemám pri tomto šancu. takže rozhodne zbytočný nie je

Odpovědi
Drap

Pokud jsou v bytě stará, dvojitá, kastlová okna a ještě ne příliš těsná, myslím, že zvlhčovač je zcela zbytečný.

honza19hk

dávaly se na topení.
Je to taková ta plastová nádobka s háky a ta se pověsila na topení nebo jeho přívodní trubky.

Katy81

@ honza19hk – mám kúpený zvlhčovač ultrazvukový, nie „odparovanie vody“. To odparovanie vody mám na gamatke (veľký pekáč plný vody, dolievam tam vodu cca raz za 1,5 dňa), ale to nedostačuje…

ja som sa pýtala práve na umiestnenie týchto „elektrických“ zvlhčovačov vzduchu. Vaše rady, chlapci, sú mi bohužiaľ na nič, nehnevajte sa ☹

Katy81

@ honza19hk – mám kúpený zvlhčovač ultrazvukový, nie „odparovanie vody“. To odparovanie vody mám na gamatke (veľký pekáč plný vody, dolievam tam vodu cca raz za 1,5 dňa), ale to nedostačuje…

ja som sa pýtala práve na umiestnenie týchto „elektrických“ zvlhčovačov vzduchu. Vaše rady, chlapci, sú mi bohužiaľ na nič, nehnevajte sa ☹

Katy81

ešte som chcela doplniť – keď som ho mala min. noc zapnutý (celú noc), ráno som na vlhkomeri mala krásnych 50%. cez deň resp. keď ho nemám zapnutý a gamatku aspoň na nejaký min. výkon (lebo zmrznúť nemienim), tak namerám tak 35 – 40% maximálne a cítim to výrazne (škriabanie v krku, „napínanie“ na kašeľ z priedušiek – áno, to je astma, záchvaty kašľa mávam niekedy až také, že sa nevládzem ani nadýchnuť…