Zanik

Kam ten svět spěje???

Nejlepší odpověď
anonym

Věř tomu, že tohle by ráda věděla většina lidí. Bohužel, neví to nikdo. Za existence lidstva tu již mnohokrát byly vzestupy a pády civilizací. Rozmach a hned zas zdecimování. Technika je na vysoké úrovni podle našich současných měřítek. Civilizace je v některých zemích na úrovni žalostné, jinde vede k odcizení člověka člověku. Jako by blahobyt bránil soucitu a porozumění mezi lidmi. Ale bylo tu už leccos, i Sodoma a Gomora, mocný Řím a Vandalové. Pořád je něco ve světě, co by mělo lidstvo vzpamatovat a ukázat mu cestu, která bude lepší, která bude správná..... Jenže která cesta to asi je?
Na netu dostávám spamy s informacemi o pomuslimštění Evropy, ale migrace národů patří také k nevyhnutelnostem dnešní doby. Zaqmýšlet se nad tím, co bude, sice mohu, ale dobře vím, že vývoj se může nečekaně zlomit a obrátit docela jiným směrem.
Kdo může dnes prorokovat jakým? Třeba tím, kde peníze nebudou nic znamenat a člověk si za ně nepořídí ani kus chleba.
Zánik? Ne, ten ještě určitě nepřijde. Lidstvo se ještě naučilo hodně málo na to, aby už Zemi přestalo dál využívat, zneužívat a ničit.

Další odpovědi
jmhad

přesně tam,kam ho zájem kapitálu vede

led

To závisí od veľa okolností. Jednou z nich je vzťah človeka k sebe i k svojmu okoliu.
Možno opotrebovanie sveta urýchliť i spomaliť.
Takže závisí aj na nás všetkých

bolak

Lecos naznačuje už tvůj nick >>> Ke svému štastnému konci.