PANÁD

kam táhne hejno hus 28.2.2015?

Dnes 28.2.2015 jsem pozoroval velké hejno hus pozvolně táhnoucí velkým hejnem od severu na jih. Nespletli se? Neměli by na jaře táhnou z jihu na sever?
Děkuji

Nejlepší odpověď
beer

Tažní ptáci se nespletou.
Jejich tažné koridory nesměřují vždy přímo na sever/jih, poněvadž se během tahu musí také vždy časem nakrmit, odpočinout si a proto letí obvyklými a vyzkoušenými trasami, které to vše umožňují. Některá jejich nocoviště neposkytují dostatek potravy a z toho důvodu je rovněž můžeme pozorovat při přeletech za potravou či z potravy různými směry. Toto se děje většinou ráno a navečer.

Zdroj: Studium

Další odpovědi
gecco

Ve které oblasti?
A – byly to husy?
😉