Kam správně umístit značku pro invalidy? Musí být nalepená nebo stačí jen položit za přední sklo?

ZTP a značka

Odpovědi:

Nevím, jestli se předpisy nějak změnily, ale strýc byl invalida a značku míval položenou za předním sklem. Taky ji tam míval jeho invalidní zeť (nějak se mu nechtělo si značku vyřídit sám pro sebe) a neinvalidní dcera. Byla to taková "putovní" značka. Dost často ji vidím nalepenou, takže tak by to asi mělo být správně.

Na čelním skle automobilu nesmí být kromě platné dálniční známky nic jiného nalepeno. Takže zde je jasná odpověď.

Zlatý

Položit - když bude nalepena, logicky by s autem nemohl jet neinvalida, protože by zneužíval úlevy vyhrazené invalidům. Celkem se to i trestá, když zdravý řídí takto označené auto (pokud to není přeprava invalidy, tak opět - jak jede bez něj, značka se má odstranit.

Stříbrný

Značku nepřilepíte na sklo. Pokud ale píšeme o novém značení, které nahrazuji (do konce roku) staré.
Já ji mám vloženo za sklem stále, i když nevezu ZTP. Umístěním značky nevyžaduji nijaké výhody, ale až jejím využití.
Již mnohokrát jsem byl zastaven se značkou a nikdy nikdo nic netrestal, páč jsem se ničeho nedopustil.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 233
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.