Avatar uživatele
Emma

Kam správně umístit značku pro invalidy? Musí být nalepená nebo stačí jen položit za přední sklo?

ZTP a značka

Zajímavá 0 před 4260 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Nevím, jestli se předpisy nějak změnily, ale strýc byl invalida a značku míval položenou za předním sklem. Taky ji tam míval jeho invalidní zeť (nějak se mu nechtělo si značku vyřídit sám pro sebe) a neinvalidní dcera. Byla to taková „putovní“ značka. Dost často ji vidím nalepenou, takže tak by to asi mělo být správně.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Na čelním skle automobilu nesmí být kromě platné dálniční známky nic jiného nalepeno. Takže zde je jasná odpověď.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Položit – když bude nalepena, logicky by s autem nemohl jet neinvalida, protože by zneužíval úlevy vyhrazené invalidům. Celkem se to i trestá, když zdravý řídí takto označené auto (pokud to není přeprava invalidy, tak opět – jak jede bez něj, značka se má odstranit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Značku nepřilepíte na sklo. Pokud ale píšeme o novém značení, které nahrazuji (do konce roku) staré.
Já ji mám vloženo za sklem stále, i když nevezu ZTP. Umístěním značky nevyžaduji nijaké výhody, ale až jejím využití.
Již mnohokrát jsem byl zastaven se značkou a nikdy nikdo nic netrestal, páč jsem se ničeho nedopustil.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek