Kam si mužu jít stěžovat?

Kam si mužu jít stěžovat na Otce ktery mi nechce davat penize a nechce mi ani koupit zdravotní boty a další potřebné věci.
Doplňuji:
Ja jsem Matka o třech dětí a Manžel mi nechce nic platit. Nevím si rady kam už si mám jit stěžovat.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Stěžovat na lampárnu:-))

Nepíšeš podrobnosti, zda s otcem žiješ, nebo ne, zda má stanovené výživné atd. Na co ty peníze chceš?

Rodiče jsou povinni podílet se na zabezpečení dítěte vždy podle svých možností a schopností.
Doplňuji:
Jste rozvedení? podejte si návrh na stanovení výživného, pokud ho máte a neplatí vymáhejte ho exekučně a podávejte trestní oznámení. Neplacení výživného je trestný čin.

Stěžovat si můžete třeba na nečinnost orgánu u ombudsmana, ale pokud ty orgány neiniciujete, pak si není na co stěžovat. Soud bez vašeho návrhu na rozhodnutí, rozhodnout ve váš prospěch nesmí.

Zkuste celou situaci v nové otázce popsat a to podrobně, třeba se nějakého výsledku dobereme.

Další odpovědi:

Stěžovat si můžeš jít na sociálku, na policii, k soudu - zhruba v tomto pořadí...
To, co´s napsala, je ovšem naprostým výkřikem do tmy - nic neříkajícím, bez informační hodnoty. Takže - tu svou stížnost musíš něčím podložit - kolik ti má manžel platit, kdo tak rozhodl, jaké máš příjmy, jaké příjmy má manžel.
Pokud nejsi schopna se o ty doklady (a jednání na úřadech) postarat, najdi si nějakého zmocněnce - s vyjadřováním (a informacemi), jaké jsi předvedla v otázce, se ničeho nedobereš.

Zlatý

To je fó-pa co ?
Je třeba se ptát tak, aby to z toho šlo pochopit !
Obrátit se na úřad sociálního zabezpečení v krajním případě podat žalobu.
Problém vyvstane tehdy pokud manžel nemá peníze. V tom případě opět sociálka poradí .

Zlatý

Zkus se nejdříve poradit s nějakým odborníkem. Obrať se třeba na "Modrou linku". Dětem tu ochotně se vším poradí. :-)
http://www.modralinka.cz/…
Doplňuji:
Zákon stanoví, že manželé mají mít stejnou životní úroveň a že mají vzájemnou vyživovací povinnost. Pokud jeden z manželů neplní dobrovolně vyživovací povinnost k druhému partnerovi, ani k dětem, stanoví mu výživné soud. Touto formou lze např. upravit vzájemná finanční situace v případě, kdy došlo k rozvratu manželství, který však manželé nechtějí řešit rozvodem. Pokud tedy manžel neplní vůči Vám a Vašim dětem svojí povinnost, podejte žalobu na určení výživného k soudu a určitě to neodkládejte. :-(

Kam se máte jít ptá, to už je tady napsáno. Ale já se také dovolím na něco zeptat - uvažovala jste o rozvodu?

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.