Moniccc

Kam si mám podat přihlášku na výšku, jestliže chci učit děti na 1. stupnini ZŠ?

Zdravím :)
Mám otázečku… Blíží se termín odevzdání přihlášek na výšky.. Já teď, (tedy doufám v to), dostuduju ekonomicky zaměřenou školu, ale jelikož mi obchod, ekonomika, statistika ani účetnictví do života nic nedávají, nebaví mě to a hlavně tomu nerozumím, láká mě (i proto, že miluji děti) učitelství pro 1. st. na ZŠ. Jenže.. když teď odmatuju na ekonomce, můžu se rovnou hlásit na magisterský typ studia? Nebo se musím hlásit zatím jen na bakalářský? Možná to jsou hloupé otázky, ale ve škole nám o tom moc nepoví a na internetových stránkách škol je toho tolik, že se v tom nemám šanci vyznat. Moc vám děkuji za odpovědi!

Nejlepší odpověď
annas

První stupeň základní školy

Pětiletý (tzv. dlouhý) magisterský studijní program na Pedagogické fakultě JU, jediná situace, kdy absolvent střední školy studuje souvisle (bez bakalářského stupně) až k diplomu magistra učitelství.

http://www.jcu­.cz/pro/zajem­ce/information_for/ap­plicants/infor­mace-pro-uchazece-o-studium-ucitelstvi

Zkuste se podívat i do archivu odpovědi, podobné dotazy se již několikrát objevily.

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=u%C4%8Di­telstv%C3%AD%20­1.%20stupn%C4%9B

Další odpovědi
anonym

Můžeš se – po úspěšném složení maturity, hlásit na libovolnou VŠ
Pro učitelství na ZŠ jsou nejlepší průpravou pedagogické fakulty – takže na ty se koukej přednostně.

quentos

Učitelství je jedním z mála studijních programů, které si ponechaly pětileté magisterské studium, takže můžete rovnou na Mgr. (Záleží ale na konkrétní škole, kam se hlásíte – lépe informace ověřit přímo tam.)
Srv. např.: http://www.mu­ni.cz/study/fi­elds/5484?lan­g=cs

Questman

Výšku :DDD Tak to jsem ještě neslyšel :DDD
No nic, některé vysoké školy mají možnost buď Bc.-Mgr.-… a některé právě zase Mgr.-…, výhodu to má tu, že děláš jen jedny státnice, nevýhodu zase tu, že když nedokončíš, tak nemáš žádný titul.