Monca_a

Kam se všude ukládá historie prohlížení?

Zdravím,
Ráda bych odstranila veškerou historii mého prohlížení na mobilním internetu (připojena přes WI-FI) z mobilu historii jsem již odstranila ale pokud jsem na wi-fi ukládá se historie i tam?? Nebo stačí historii prohlížení odstranit jen z mobilu?
Děkuji
Doplňuji:
Nemyslela jsem to tak že by se mi někdo do mé historie koukal. Jen jak ji případně vymazat z wifi (pokud se ovšem někam ukládá).
Mobil mám Nokia Lumia 520 a internet používám ten co tam byl takže explorer a historii jsem z mobilu vymazala.

Odpovědi
protonaut

Jak to myslíte, že by se ukládala historie někam na WiFi?
WiFi je především síť, ale lidi často (zcela nesprávně!) jako WiFi nazývají i svůj WiFi router – tu „krabičku s internetem“

Pokud jde o WiFi jako síť, tak tam se nemá co kam ukládat. Ale pokud je provozovaná jako nezabezpečená, nebo zabezpečená nedostatečně (např. jen WEP) tak je možné jí relativně snadno sniffovat (odchytávat pakety ). V takovém případě už je pozdě, data má případný útočník. Nicméně pokud nejde o cílený útok konkrétně na Vaší osobu, tak je malá pravděpodobnost, že zrovna Vaši síť si někdo vybral k útoku, a navíc že loguje i historii. Útočníka zajímá většinou jen to, jak ukrást konektivitu (tzn. připojit se přes cizí WiFi router zdarma)

Pokud jde o router, tak tam se pokud vím taky historie nikam nezapisuje. Chcete-li mít jistotu, vyresetujte jej.

Jinak bych se ale coby paranoik spíš obával té historie v mobilu. Bohužel jste ale neuvedla, o jaký mobil se jedná, a jaké prohlížeče a aplikace připojující se k Internetu v něm používáte.