dzzjjjmy

Kam se starými DVD s pohádkami? A kam vyhodit kabely?

Dobrý den.. už jsem trochu odrostla a našla jsem doma plno takových těch DVD s pohádkami v papírovém obalu… otázka je jasná… vyhodit? A do jakého kontejneru? A pak by mě také zajímalo, jestli můžu stará sluchátka a USB kabely vyhodit do té elektro popelnice? :)
Děkuju za odpověď

Nejlepší odpověď
lexx

samozřejmě…červený kontejner na elektroopdpad ale dvd a cd nosiče můžeš i mezi plasty (žlutý) nebo věnovat děckám do školky například, mohou se ještě někomu hodit…

Další odpovědi
briketka10

Co by za nějakou pohádku dalo dítě z dětskýho domova :))
i za ta sluchátka..

Dochy

Pokud jsou v pořádku a zvlášť pokud máš těch pohádek celou řadu, můžeš je zkusit prodat. Pokud nevíš kde, mohlo by fungovat aukro. Vzhledem k různým stánkovým výprodejům asi neutržíš moc, ale místo generování obtížně likvidovatelného odpadu budeš prakticky recyklovat 😉
Pokud nevíš kde prodat, navrhnul bych aukro, kde můžeš dát min. cenu 1 korunu + poštovné a nechat lidi ať cenu zvednou podle zájmu.

anonym

DVD a videokazety odvezte nejlépe na sběrný dvůr. CD můžete v malém množství vyhodit do směsného odpadu, ve větším množství patří na sběrný dvůr,“ zní stručný návod na stránkách JakTřídit.cz společnosti Eko-kom.
Zdroj: http://byznys­.lidovky.cz/kam-vyhodit-stara-cd-obsahuji-toxicke-latky-i-citliva-data-p3z-/firmy-trhy.aspx?c=A140414­_104831_firmy-trhy_mev

jáára

sluchátka a kabely dejte mě

Luxx

taky tady mám pár starých CD na vyhození + nějaký elektroodpad… vše šoupnu na sběrný dvůr