Klára K.

Kam se schovávají zvířata žijící ve městě, když je hodně velká bouřka?

Třeba holubi, kosi a sýkorky; kam se to schovávají třeba v zimě, když chumelí? Ve městech moc stromů není, leda, že by si zalezli pod keř… a nebo nějaké myši; do chodníku si noru nevyhrabou. Kam to teda zalízají?

Nejlepší odpověď
anonym

Podle způsobu života, kterým běžně žijí. To znamená, že zvířata s noční aktivitou si zalezou i v noci do svých skrýší . Zrovna tak zvířata, která jsou aktivní přes den, pokud se zhorší počasí, zalezou si tam, kde běžně nocují.

Další odpovědi
www

Ptáci mají velký pohybový rádius a úkryt si najdou velmi lehce (stromy, keře, budovy ap.) Také jim vůbec neublíží létat, nebo sedět přímo v dešti, nebo mrazu. Ostatní zvířata si dokáží úkryt také najít, mají svoje částečně kryté pelechy, nory, lidská přístřeší atd., zmoknutí také bez problémů vydrží, zimu rovněž.
Studium přírody
Doplňuji:
Jejich tělesná ochrana proti nepřízni počasí (peří,srst) funguje navíc velmi dobře. Hůře jsou na tom třeba plazi s nestejnou teplotou těla. Ale také najdou úkryt a jejich metabolismus se k přečkání o něco zpomalí.

honza19hk

Nevím jak u vás sle tady je stromů hodně. Nejsme v New Yorku.

Takže ten pták si vždycky místo najde. Navíc holubi a jiní ptáci rádi zalézají pod římsy,na balkony atd.. A co se týče koček tak ty se vždycky někam schovají.pamatuji si kočku co seděla v trubce která ústí do řeky,pak se z trubky vyvalila voda a kočka plavala v řece. její smůla.Ale skrýš si každé zvíře najde.Navíc řekl bych že nejsou tak rozmazlený jako lidé a nebojí se že zmoknou.