Samuel Šiler

Kam se rozpíná vesmír? Do čeho? Přece nejde aby se rozpínalo něco někam, kde nic není.

Nejlepší odpověď
Kepler

Připadá ti, že když nafukuješ balónek, tak se rozpíná někam, kde nic není? Z hlediska pozorovatele uvnitř balónku dokoukneš jen na jeho stěnu. Z hlediska pozorovatele na Zemi nedokoukneš teoreticky dál než na vzdálenost 13,8 mld světelných let, neboť co je dál, odtamtud k nám světlo ještě nedorazilo.

Další odpovědi
Quimby

Sám do sebe, protože se rozpíná samotný prostor.

Jinak „Přece nejde aby se rozpínalo něco někam, kde nic není.“ Snad právě naopak, ne? Věci se můžou rozpínat pouze tam kde nic není, kdyby tam něco bylo, tak se tam nic jiného nevejde a nemůže se to tam rozpinout(Jaký je správný dokonavý tvar tohohle slova?)

anonym

Nikdo neví, třeba se ani nerozpíná. Všechno to jsou jen teorie.

Kelt

Dříve lidé také nechápali, jak může být Země kulatá. Dnes je dost literatury, na toto téma, pokud chceš a protože tvé jméno znamená v nfěmčině žák, tak si to můžeš nastudovat.

Seznam.cz

Textový soubor se taky může zvětšovat donekonečna, pouhým vkládáním nového řádku. V PC je limit velikosti úložiště.

Kepler

Quimby: něco se může rozpínat i do něčeho, kde už něco je. Záleží na tom jak dlouho bude to něco rozpínajícího se mít přesilu. Za rovnovážných podmínek co bude?

Quimby

Jo, to máš vlastně taky pravdu, za rovnovážných podmínek se nebude rozpínat ani jedno, ne? Když to vezmu u toho nafukování balonku, tak bude stejný tlak uvnitř a venku.

talka

To Quimby: rozepnout?

Quimby

:D Jej, to mě mohlo fakt napadnout, dík