Retko

Kam se realne dava rezervni fond?

Kde se hromadi, kdo nad nim na dohled, kdo ho obhospodaruje?

Nejlepší odpověď
Jambalaya

To Bubca: Být Vámi, bych se věnovala jinému tématu. Odkaz který uvádíte, je pro příspěvkové organizece.

Rezervních fondů je několik druhů:

Rezervní zákonný fond – tvoří se ze zisku a jeho tvorba je uložena zákonem, v praxi to znamená nevyplatitelnou část zisku.

Ostatní fondy – jsou dobrovolné a společnosti je mohou tvořit na cokoliv, třeba na příspěvky zaměstnanců na dovolenou. Fond spravuje jakákoliv určená osoba. Dohled nad ním mají pochopitelně orgány společnosti.

Další odpovědi
anonym

http://www.dasho­fer.cz/downlo­ad/pdf/usps_u­kazka3.pdf