Angi-Shy

Kam se poděli škvoři?

Když jsem byla dítě a na chalupě, pamatuji si, že škvoři byli v každý skulině, zalezlí v oblečení, zahradnických rukavicích, prostě všude. I doma v Praze jsem je viděla ve skulinách a dírách.. Ale teď si uvědomuji, že jsem už hodně let žádného neviděla. Kam se poděli? Kompletně tu vymizeli?

Nejlepší odpověď
ReHu

Sice jich vídám míň, ale občas z pod něčeho vykouknou.

Další odpovědi
gecco

Ono to bude spíše tím, že jsi ´vyrostla´ (máš to k zemi dál – a už tak ´nešmejdíš´ v temných zákoutích)… A pokud jde o města – často zmizely vhodné biotopy (chodníky jsou vyasfaltované, v parcích nejsou neudržovaná křoviska…).
Pokud jde o Prahu – zkus si zajít třeba do vinořského parku – určitě jich ´pár´ najdeš.
A jinak – občas spím pod stanem (a pokud možno mimo ´kulturní´ kempy), takže vím, že škvorů je pořád dost…
😉

mosoj

Jo ono toho vymizelo mnohem víc, zpěvné ptactvo, žáby, motýli, koroptve, zajíci, bažanti atd. atd. Ano, nejlépe je to vidět na venkově. Jde z toho až strach.
Za vším hledej nenažranost člověka a jeho neskutečné plýtvání vším !!!

Zdroj: Praha není pupek světa.

mosoj

Gecco zase vedle. Tomu snad ani sám věřit nemůžeš.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/da-se-to-zastavit

gecco

Mosoji – mám dojem, že alespoň jeden z nás chlastá (a nebo jsou to nějaký lepší dryáky??) ´extraligu´ – o5 nerozumím…
Až zase pojedu pod stan, pozvu vás, abyste mi jej před sbalením zbavil bezobratlých…
A abyste neřek´, že vás tahám daleko – můžem/e někam ke Prášilům – pak se i uvidí, kdo z nás je ´baron´…
😁

anonym

To bych se klidně přidal,jen bez toho stanu,Prášily znám velmi dobře,jen to tam poněkud zaostává na skanzenu,vzali si toho moc na bedra,nedaleko je Červená,ta je taky fajn a bizouni

gecco

Jugare – já si ´pozval´ Mosoje na sbalení stanu – tedy až na úplný konec víkendu… A jen na jednu naprosto speficikou činnost…
😉
Tebe, vzhledem k tomu, jak se známe, bych si nepozval ani na uklizení ohniště… Ani kdyby sis donesl lopatku polní vlastní…