Avatar uživatele
Angi-Shy

Kam se poděli škvoři?

Když jsem byla dítě a na chalupě, pamatuji si, že škvoři byli v každý skulině, zalezlí v oblečení, zahradnických rukavicích, prostě všude. I doma v Praze jsem je viděla ve skulinách a dírách.. Ale teď si uvědomuji, že jsem už hodně let žádného neviděla. Kam se poděli? Kompletně tu vymizeli?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? mosoj, bolak, gecco před 3174 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ReHu

Sice jich vídám míň, ale občas z pod něčeho vykouknou.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Ono to bude spíše tím, že jsi ´vyrostla´ (máš to k zemi dál – a už tak ´nešmejdíš´ v temných zákoutích)… A pokud jde o města – často zmizely vhodné biotopy (chodníky jsou vyasfaltované, v parcích nejsou neudržovaná křoviska…).
Pokud jde o Prahu – zkus si zajít třeba do vinořského parku – určitě jich ´pár´ najdeš.
A jinak – občas spím pod stanem (a pokud možno mimo ´kulturní´ kempy), takže vím, že škvorů je pořád dost…
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Jo ono toho vymizelo mnohem víc, zpěvné ptactvo, žáby, motýli, koroptve, zajíci, bažanti atd. atd. Ano, nejlépe je to vidět na venkově. Jde z toho až strach.
Za vším hledej nenažranost člověka a jeho neskutečné plýtvání vším !!!

Zdroj: Praha není pupek světa.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

Gecco zase vedle. Tomu snad ani sám věřit nemůžeš.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/da-se-to-zastavit

před 3174 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Mosoji – mám dojem, že alespoň jeden z nás chlastá (a nebo jsou to nějaký lepší dryáky??) ´extraligu´ – o5 nerozumím…
Až zase pojedu pod stan, pozvu vás, abyste mi jej před sbalením zbavil bezobratlých…
A abyste neřek´, že vás tahám daleko – můžem/e někam ke Prášilům – pak se i uvidí, kdo z nás je ´baron´…
😁

před 3174 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

To bych se klidně přidal,jen bez toho stanu,Prášily znám velmi dobře,jen to tam poněkud zaostává na skanzenu,vzali si toho moc na bedra,nedaleko je Červená,ta je taky fajn a bizouni

před 3174 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Jugare – já si ´pozval´ Mosoje na sbalení stanu – tedy až na úplný konec víkendu… A jen na jednu naprosto speficikou činnost…
😉
Tebe, vzhledem k tomu, jak se známe, bych si nepozval ani na uklizení ohniště… Ani kdyby sis donesl lopatku polní vlastní…

před 3173 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek