Kura

Kam se obrátit kvůli autovrakovišti a hluku z něj ?

Naproti v domě začíná vznikat autovrakoviště a jde z něj celodenně hluk.
Dá se proti tomu bránit ?
Dům je soukromého vlastníka a provozovatel autovrakoviště je tam v nájmu.

Nejlepší odpověď
gecco

Na Krajskou hygienickou stanici – je oprávněná měřit hluk…
Také – pokud jde o zónu obytnou (podle územního plánu), může pomoct místní Stavební úřad…
😉

Další odpovědi
Hans51

Domluva. Pokud neprojde, tak žaloba – pro její úspěšnost byste však musel(a) prokázat, že jde o míru hluku nepřiměřenou poměrům.

anonym

jak píší ostatní, navíc může mít problém i s ekologií.

Kryšpín

Můj příbuzný měl podobný problém 15 metrů od obytné místnosti provozovna lisovny a hluk 24 hodin denně, pokud se měřilo KHS okna dveře se zavřely, provoz utlumen naměřeno 40–50 dB, po odjezdu příbuzný měl vypujčený solidní hlukoměr provoz se vrátil do plna a hluk 70–90 dB, začal se bránit a ouředníci provedli územní změnu a jeho domek byl umístěn do výrobní a skladové zony, samozřejmě změnu na úřední desce nesledoval a tím v zákonné lhůtě přehlédl další obranu, tím byl v banánové republice na věčné časy umlčen

Hans51

Územní plán obytné zóny neřeší.

Kura

Ale ten stavební úřad by měl k takové věci dát souhlas ne ? V blízkosti jsou i bytové domy, kterým se to také nelíbí, to jako podnikání má přednost před vším ostatním ?

Hans51

Trochu nechápu smysl Vaší reakce. Já jsem přeci nic o přednosti podnikání nenapsal.