kam se obratit kdyz rodice maji syna a po dovrseni jeho 18let(plnoletosti) se o nej prestaly starat?

Nejlepší odpověď
mosoj

Co se takhle postavit na vlastní nohy ? Pokud ovšem nejste nějak postižený nebo nemocný.

Další odpovědi
venkovan

Pokud nestuduje, je po vyučení, po maturitě, tak už zákonou povinnost nemají. S tím studiem – přípravou na budoucí zaměstnání nevím jak by to po 18 letech bylo s přídavky, protože je mohou přijímat do ukončení studia, respektive do 26 let pokud studuje a pokud splňují podmínky pro jejich přiznání .
Jinak – rodiče přestali.

Hykam

Pokud syn ještě studuje, mají rodiče vůči němu vyživovací povinnost (max do 26 let).

Michal Kole

Ono je sice pro zákonodárce snadné udělat čáru od dokončení studia jsi samostatný, ale co když nemůže sehnat práci jako čerstvý absolvent to má těžký, všude chtějí praxi, jako čerstvý absolvent nepozná dobrou práci, neví co se stane, když podepíše tento papír, jaká to má pro něj negativa, závazky.

Já bych byl pro zavedení zkoušky samostatnosti a dokud by ji úspěšně nesplnil tak by se museli starat rodiče. Zkouška by obsahovala určité právní minimum a praktické dovednosti, např. jednání s úřady

Výletník8

Pokud je syn mentálně postižený, pak na obecní úřad, resp. sociální odbor městského úřadu. Pokud není, pak připomenu nedávno v médiích uváděnou událost, kdy dospělý synek požadoval od rodičů zvýšení kapesného a obrátil se na soud. Soud návrh odmítl a nařídil mu, aby se odstěhoval od rodičů.

žolik

ono je pravdou to že děti dovršenim 18 let,je plnoletý,záleží na mnoha okolnostech,zda je student,zda má nějaký hendikep,což mění celou situací.jinač děti se k tomu vedou celých 18 let že budou muset sami za sebe rozhodovat,stát pevně nohama na zemi.

Zdroj: žolík